Masala Soundsystem w Krakowie
Czyli porozumienie ponad podziałami... i porozumieniami. Latem 2002 Max Cegielski na jednym ze spotkań autorskich promujących książkę pt. "Masala" zagrał trochę płyt z taneczną muzyką przywiezioną z Indii. Podziałało...

W kinach szło "Monsunowe wesele" i ludzie załapali klimat. Szukał innych ludzi interesujących się różnymi etno brzmieniami. Max poznał Maćka Szajkowskiego z Kapeli ze Wsi Warszawa, który podrzucił mu płytę KZWW "Wiosna ludu". Maciek zapoznał Maxa z Praczasem (Rafał Kołaciński) z którym pracował nad projektem Village Kollektiv łączącym folk z elektroniką. Na pierwszą imprezę zaprosili także Que Sabroso (Tomka Szczecińskiego). Po pierwszej wspólnej imprezie przyszły następne, także wyjazdowe. Max, Praczas, Szaja i Sabroso to najstarsza i zżyta we wspólnych bojach podstawa soundsystemowego oblicza Masali.
Masala zapoznała się z Yamą (Jackiem Kaczmarkiem) i Smokiem (Jarkiem Smakiem) duetem djsko producenckim działającym jako Like Orient Sound System. Uzupełnili oni skład imprezowy, dzięki nim na jednej z imprez pojawił się pierwszy (oprócz krzyków i haseł Maxa) profesjonalny MC - Globus znany między innymi ze Wszystkich Wschodów Słońca. To oni zaszczepili Masali skłonność do dubowych efektów i zadymionych brzmień.
Na imprezach od początku pojawiały się projekcje filmów przywiezionych z Indii. Wkrótce ich profesjonalnym mixowaniem zajął się VJ Greguar. Później do grona wizualistów dołączył Marek znany jako White/Black Tiger. Rozbudowywanie imprez i dbałość o sceniczny show doprowadziło Masalę do współpracy z tancerkami specjalizującymi się w orientalnych wygibasach. Na parkiecie pojawiła się Lakszmi...
Nowoczesny soundsystem nie może funkcjonować bez DJ'a. Jako pierwszy reprezentant wspomnianej profesji w Masalowym składzie pojawił się DJ Sekta. Zespół zaprasza też do współpracy scenicznej i nagraniowej muzyków z warszawskich grup grających muzykę etniczną - Yerba Mater oraz Stara Lipa.
I tak już mniej więcej zostało...
Dlaczego "mniej więcej"? W przypadku Masali ciężko mówić o jednym składzie, jak to ma najczęściej miejsce w przypadku innych zespołów. Skład Masali zmienia się dynamicznie i często zdarza się, że na każdym koncercie czy imprezie gra niemal zupełnie inny zestaw ludzi.
Koncert grupy odbędzie się 7 kwietnia, w piątek, o godz. 20.00. Bilety 12zł i 17zł. Klub Studencki Żaczek, al. 3-go Maja 5, Kraków.