Reklama

Reklama

Melanie Benjamin, Żona lotnika. Kobieta, która podbiła niebo

"Żona lotnika. Kobieta, która podbiła niebo" autorstwa Melanie Benjamin to historia małżeństwa Anne Morrow i Charlesa Lindbergh'a. Do rąk czytelników trafia opowieść o sławnej, ale zarazem tajemniczej i chwilami mrocznej relacji między dwiema niezwykłymi indywidualnościami XX wieku.

On był pierwszym pilotem, który wykonał samotny lot nad Atlantykiem, ona - pierwszą kobietą w Ameryce, która otrzymała licencję pilota szybowców. Z takiego spotkania musiało powstać coś niesamowitego. "Żona lotnika. Kobieta, która podbiła niebo" to jednak przede wszystkim historia silnej, inteligentnej, odważnej, a jednocześnie nieśmiałej indywidualistki, która dzięki małżeństwu z bohaterem tamtych czasów pokonała swoją nieśmiałość oraz udowodniła sobie i innym, że jest osobą prawdziwie nieustraszoną. Jako pierwsza kobieta w USA mogła legalnie pilotować szybowce, ale  spowolniła swoją karierę, żeby pomóc mężowi w jego drodze na szczyt. Towarzyszyła mu podczas licznych wypraw, była jedyną osobą, której ufał bezgranicznie.

Reklama

 Już od pierwszego spotkania Charles dostrzegł w niej pokrewną duszę i towarzyszkę swoich przygód. Relacja z ich ślubu znalazła się na pierwszych stronach gazet, a Anne wraz z mężem przez całe życie była nękana przez paparazzich do tego stopnia, że nawet do teatru musiała chodzić w przebraniu, a we własnym domu czuła się nieustannie podglądana. Historia Lindbergh'ów była pełna dramatycznych momentów: porwanie i morderstwo ich syna było jednym z najgłośniejszych przestępstw XX wieku. Po tym tragicznym wydarzeniu Anne do końca życia musiała znosić wizyty obcych podających się za jej zmarłe dziecko.

 Książka osadzona jest w realiach XX wieku. Poza samymi Lindbergh'ami jej bohaterami są tak znamienite postaci jak Joseph Kennedy czy Amelia Earhart. "Żona lotnika. Kobieta, która podbiła niebo" to obrazowo napisana opowieść o niezwykle skomplikowanym małżeństwie, odkrywająca zarówno jego dobre momenty, jak i wyniszczające kryzysy. Melanie Benjamin z niesamowitą mocą i wdziękiem rzuca nowe światło na kobietę, której na pozór bajkowe życie przyniosło miłosny zawód i niedolę, i która zmuszona do odbudowania swojego życia od podstaw, nie złamała się.

 Melanie Benjamin to pseudonim pisarski amerykańskiej autorki Melanie Hauser, pod którym publikuje powieści z gatunku historical fiction. Jest autorką książki "Alice I Have Been" inspirowanej życiem Alice Liddell Hargreaves oraz "The Autobiography of Mrs. Tom Thumb" o amerykańskiej karlicy performerce, Lavinii Warren. Obie powieści znalazły się na liście bestsellerów The New York Times. Obecnie mieszka z rodziną w pobliżu Chicago.

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Żona lotnika

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy