Miłość i samotność

Agata i Piotr są archeologami. Ona jeszcze studiuje, on zdążył już przepracować kilka lat w zawodzie. Mieszkają razem od niedawna.

Pewnego dnia Piotr informuje Agatę, że wyjeżdża na kilka miesięcy do pracy. W tym czasie prawdopodobnie będą widywać się rzadko lub wcale. Dziewczyna jest rozgoryczona, że chłopak podjął decyzję, nie pytając jej o zdanie. Po jego wyjeździe nie potrafi pogodzić się z samotnością. Telefony i listy, które do siebie piszą, nie zmniejszają tęsknoty i nie ułatwiają czekania. Uczucie Agaty zostaje poddane próbie. Pewnego dnia spotyka mężczyznę, który jest do Piotra łudząco podobny. Kiedy się poznają, nie może oprzeć się wrażeniu, że nowy znajomy jest nieobecnym narzeczonym.
Katarzyna Rygiel urodziła się w Kielcach w 1975 roku. Tam ukończyła liceum plastyczne i zdała maturę. Później studiowała archeologię w Warszawie. Jak sama mówi - przez pięć lat nie mogła narzekać na nudę i monotonię. Miesiące letnie spędzała na wykopaliskach

Reklama

i myślała o doktoracie, ale po studiach szybko zrozumiała, że nie znajdzie pracy w zawodzie. Zaczęła więc szukać dziedziny, która mogłoby archeologię zastąpić. W roku 2002 skończyła dwuletnie dziennikarskie studia podyplomowe. Nim się to stało, zdążyła postanowić, że będzie pisała powieści. Jej debiut Pod powiekami ukazał się w 2005 r. nakładem Wydawnictwa Autorskiego Katarzyna Grochola, Elżbieta Majcherczyk. Weź udział w konkursie!
Katarzyna Rygiel
Miłość i samotność.

Wydawnictwo Zysk i S-ka
Dowiedz się więcej na temat: samotność | miłość

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje