Reklama

Modlitwa, która czyni cuda

Bóg szczególnie umiłował tego świętego. Liczba udokumentowanych cudów, wyproszonych dzięki mnichowi z Libanu, to ponad 24 tysiące. Jest modlitwa, która ma wyjątkową moc.

Wszystkie cuda dokonane za wstawiennictwem św. Szarbela są niesamowite - opowiada ks. Louis Matar z sanktuarium św. Charbela w Annaya w Libanie. Co roku do klasztoru,  w którym żył mnich, przybywa 4 miliony pielgrzymów. Najbardziej znanym cudem św. Szarbela jest operacja, jakiej dokonał maronicki mnich na sparaliżowanej kobiecie.

- Jestem tu, aby Ci pomóc  - usłyszała podczas snu pięćdziesięcioletnia Nouhad Al-Chami, matka dwanaściorga dzieci. Libanka w 1993 roku przeżyła porażenie mózgowe. W jego wyniku jej lewe ramię i lewa noga zostały całkowicie sparaliżowane, z coraz większą trudnością mówiła. 

Reklama

Bardzo cierpiała z powodu bólu głowy. Wzywała Matkę Bożą  i św. ojca Szarbela, prosząc ich, aby już zabrali ją do nieba. Syn kobiety, Saad, udał się z pielgrzymką do leżącego niedaleko ich domu klasztoru w Annai. 

W nocy Nouhad przyśnił się mnich, który ją operował. Kiedy następnego dnia obudziła się, była sprawna. W lustrze spostrzegła, że na szyi, po obu stronach ma zaszyte cięte rany o długości 12 cm każda. Kolejnej nocy Szarbel znowu się pojawił. - Zoperowałem cię, aby ludzie wracali do wiary. 

Wielu oddaliło się od Boga. Proszę cię o uczestniczenie we mszy św. przy pustelni w Annai  w każdy dwudziesty drugi dzień miesiąca. Przez całe życie Twoje rany będą krwawiły w każdy pierwszy piątek  i dwudziesty drugi dzień miesiąca, na pamiątkę otrzymanej łaski - powiedział. 


Dom modlitwy św. Szarbela

W ubiegłym roku 45-letnia Włoszka cierpiąca na chorobę neurologiczną, trafiła do szpitala po próbie samobójczej. - Lekarze stwierdzili, że uszkodzenie jej przełyku i jelit po wypiciu kwasu były tak rozległe, że jedyne, co pozostawało, to modlitwa - opowiada ks. Matar. Zrozpaczeni rodzice kobiety zaczęli prosić o jej ocalenie. 

Gdy dowiedzieli się o świętym Szarbelu oraz o cudownym oleju, który wydobywał się z jego ciała  i uzdrowił wielu ludzi, nie wahali się ani przez chwilę. Po rozprowadzeniu mikstury na brzuchu, klatce piersiowej i głowie chorej, ta została natychmiast uleczona. - Spotkałem też kobietę, której miano odjąć rękę. W nocy przyszedł do niej Szarbel i mówi: "Nie martw się, biorę Cię pod opiekę. Amputacji nie będzie, ale na ręce urośnie Ci kadzidłowiec". 

I tak się stało. Osobiście ją widziałem i brałem do ręki granulki rośliny - opowiada ks. Jarek Cielecki, największy w Polsce propagator kultu św. Szarbela. 

Duchowny jeździ po kraju, opowiada o cudach i zachęca do zakładania Domów Modlitwy Św. Szarbela. Żeby to zrobić, wystarczy zebrać minimum dwie osoby, które chcą się modlić za wstawiennictwem mnicha. Zasady jak go stworzyć znajdują się na stronie: www.padrejarek.pl. Taki dom modlitwy założył  u siebie kilka lat temu Wojciech Modest Amaro. 

- Szarbel dotknął naszego serca i tak zaczęła się modlitwa do niego - opowiada restaurator.  W jego domu gromadzi się około 30 osób. - Spotykamy się regularnie i przedstawiamy nasze intencje, upraszamy każdemu potrzebne łaski. Boże działanie widać na każdym kroku. Prosimy o dar potomstwa, uzdrowienia  z konkretnych chorób, pojednanie w rodzinach, nawrócenie, wypełnianie woli Bożej - wymienia. Cała rodzina Amaro nawróciła się dzięki świętemu, a jednym z ostatnich darów, jaki otrzymali, były narodziny synka. Na cześć mnicha rodzice dali chłopcu imiona Gabriel Charbel.  

Jak podkreślają, świadectwa wielu osób szczególną moc ma nowenna do pustelnika. Trzeba ją odmawiać przez 9 kolejnych dni, za każdym razem kończąc: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryja i Chwała Ojcu. Zaczynając modlitwę, należy wypowiedzieć intencję, żeby święty Szarbel zaniósł ją do Boga.      

Nowenna

Dzień 1 

Chwalebny św. Szarbelu, zwierciadło cnót, przyjdź mi na ratunek i uproś u Boga łaskę, której potrzebuję... (wymienić),  na chwałę Jego imienia i dla zbawienia duszy mojej. Amen. Święty Szarbelu, módl się za mnie. Panie Jezu, który obdarzyłeś św. Szarbela łaską wiary, błagam, byś udzielił mi za jego wstawiennictwem łaski, o którą proszę, abym żył zgodnie z Twoimi przykazaniami i Ewangelią. Amen. Ojcze nasz..., Zdrowaś Maryjo..., Chwała Ojcu...

Dzień 2 

Święty Szarbelu, męczenniku życia monastycznego, który doświadczyłeś cierpienia fizycznego i duchowego, zwracam się do Ciebie z ufnością  i proszę o łaskę... Święty Szarbelu, wazo niebiańskiej wonności, wstaw się za mną. Boże nieskończenie dobry, który zaszczyciłeś św. Szarbela łaską czynienia cudów, zlituj się nade mną  i udziel mi łaski, o którą proszę za jego wstawiennictwem. Tobie chwała na wieki. Amen. 

Dzień 3

Umiłowany św. Szarbelu, który jaśniejesz jak jasna gwiazda na niebie Kościoła, oświeć moją drogę i umocnij moją nadzieję. Uproś u Chrystusa ukrzyżowanego, którego nieustannie czcisz, łaskę... Święty Szarbelu,  wzorze ciszy i cierpliwości, wstaw się  za mną. Panie Jezu, który uświęciłeś św. Szarbela, pomagając mu nieść krzyż, daj mi siłę, by naśladować go w trudnościach życia z cierpliwością i całkowitym poddaniem się Twojej Boskiej woli. Tobie chwała na wieki. Amen. 

Dzień 4

Święty Szarbelu, uciekam się do Ciebie  z ufnością w Twoje wstawiennictwo. Okaż mi raz jeszcze Twoją miłość i uproś u Boga łaskę... Święty Szarbelu, ogrodzie cnót, wstaw się za mną. Boże, pomóż mi wzrastać w cnotach chrześcijańskich na wzór św. Szarbela. Okaż mi miłosierdzie, abym mógł sławić Cię na wieki wieków. Amen.

Dzień 5

Święty Szarbelu, oświeć mnie i pomóż mi czynić tylko to, co miłe jest Bogu. Dobry Ojcze, uproś łaskę, której bardzo potrzebuję... Święty Szarbelu, przyjacielu krzyża, wstaw się za mną. Boże, wysłuchaj mojej modlitwy za wstawiennictwem św. Szarbela. Pociesz duszę moją i napełnij mnie Twoim pokojem. Tobie chwała na wieki. Amen. 

Dzień 6

Święty Szarbelu, potężny pośredniku, wystarczy jedno Twoje słowo, by Bóg udzielił mi łaski, której bardzo potrzebuję... Święty Szarbelu, radości nieba i ziemi, wstaw się za mną. Boże, który wybrałeś św. Szarbela za naszego pośrednika, udziel mi dzięki jego modlitwie łaski, o którą proszę. Amen.

Dzień 7 

Umiłowany św. Szarbelu, udziel pomocy wszystkim, którzy się do Ciebie zwracają, uproś u Boga łaskę, o którą żarliwie proszę... Ufam Twojej modlitwie. Święty Szarbelu, przewodniku zagubionych, wstaw się za mną. Boże, pomóż mi  w żalu i pokucie za liczne grzechy, które uniemożliwiają otrzymanie Twej łaski. Oceanie Miłosierdzia, oczyść moje serce ze smutku i wysłuchaj mojej modlitwy za wstawiennictwem św. Szarbela. Tobie chwała na wieki. Amen. 

Dzień 8

Święty Szarbelu, moja wiara rośnie, gdy myślę o Twojej modlitwie i Twoich umartwieniach. Proszę, uproś u Boga łaskę, której potrzebuję... Święty Szarbelu, który żyjesz w radości doskonałej, wstaw się za mną. Mój Jezu ukochany, który poprowadziłeś świętego Szarbela do ewangelicznej doskonałości, udziel mi za jego wstawiennictwem łaski wierności Tobie do śmierci. Amen. 

Dzień 9

Święty Szarbelu, zbliżam się do końca nowenny. Mam wielką nadzieję, że otrzymam od Jezusa łaskę, o którą proszę za Twoim wstawiennictwem. Żałuję za moje grzechy i obiecuję przeciwstawiać się pokusom. Święty Szarbelu, który żyjesz w chwale, módl się za mną. Boże, Ty słuchasz modlitw św. Szarbela i udzieliłeś mu łaski jedności z Tobą, zlituj się nade mną i udziel mi pomocy w trudnościach, bowiem sam nie potrafię ich udźwignąć. Tobie chwała na wieki. Amen. 

Ludzie i wiara

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy