Reklama

Reklama

Mówili, że ma "nogi słonia". Ukryła je przed światem na 21 lat!

Yasmina Kemppainen z Espoo w Finlandii często słyszała, że chociaż jest chuda, ma "nogi słonia" - był to efekt lipodemii, choroby w wyniku której tkanka tłuszczowa nieprawidłowo odkłada się w ciele. Kobieta, która przez 21 lat nie pokazywała nigdzie nóg, teraz przeszła drogą operację.

Kierowniczka ds. komunikacji Yasmina Kemppainen z Espoo w Finlandii zaczęła odczuwać dziwny ból w nogach, gdy miała zaledwie 12 lat. Wkrótce potem nogi zaczęły puchnąć. Jako nastolatka ludzie mówili Yasminie, że jest "za chuda". ale stwierdziła, że nie jest w stanie spojrzeć poza to, co nazywała jej "grubymi nogami". W lutym 2018 36-latka w końcu odwiedziła lekarza, który zdiagnozował u niej lipodemię - stan, który powoduje nieprawidłowe nagromadzenie tłuszczu.

Od 12 roku życia Yasmina chowała nogi aż do diagnozy w 2018 roku - trwało to 21 lat. Dziewczyna nienawidziła chodzić na imprezy towarzyskie ani na plażę. W pracy łatwo się męczyła, jej stan zdrowia coraz mocniej doskwierał jej w życiu. 

Reklama

Yasmina nieraz słyszała też, że ma "nogi słonia" lub sugestie, że powinna schudnąć. Tymczasem dla tych, którzy cierpią na lipodemię, sama utrata wagi nie jest wystarczającym sposobem na pozbycie się tkanki tłuszczowej. Może złagodzić objawy, ale nie pozwala pozbyć się choroby, a nogi mogą nadal wydawać się większe niż tułów.

Yasmina poddała się drogiemu zabiegowi

W lutym i kwietniu 2019 r. Yasmina zdecydowała się poddać zabiegowi liposukcji w Berlinie. Usunięcie tłuszczu kosztowało ją 10 320 funtów. Oprócz tego przeszła również na dietę ketonową.

Przed operacją Yasmina nosiła XL, teraz może nosić rozmiar XS. Od czasu operacji pewność siebie Yasminy wzrosła gwałtownie i czuje się, jakby ponownie przejęła kontrolę nad swoim życiem. Zaczęła też opowiadać swoją historię w Internecie, aby zainspirować inne kobiety, które mogą znajdować się w podobnej sytuacji.

Przeczytaj też:

Lara Gessler o karmieniu piersią w miejscu publicznym!

Daniel Martyniuk wraca na morze! Wychodzi na prostą?


* * *

Zobacz więcej:

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje