Reklama

„Mózg Putina” grozi Polsce. Oto plan Aleksandra Dugina

Doradca Władimira Putina ma plany wobec Polski. Zdaniem gen. Bogusława Samola, Aleksandr Dugin nie widzi możliwości, aby Polska, Ukraina i kraje bałtyckie istniały. W jednym ze swoich artykułów ideolog Putina pisał, że „na eurazjatyckim kontynencie dla Polski miejsca nie ma. Rosja […] nie jest zainteresowana istnieniem niepodległego państwa polskiego w żadnej postaci”.

Aleksandr Dugin - kim jest

Aleksandr Dugin to rosyjski polityk i historyk religii. Jest ideologiem rosyjskiego imperializmu i eurazjatyzmu. "Mózg Putina" to wieloletni członek Czarnego Zakonu SS i jeden z liderów ruchu faszystowskiego w Rosji. Dugin nie bez powodu jest nazywany "ideologiem Putina" - jego strategie od lat są wcielane w życie przez polityków współczesnej Rosji. Od 2014 roku Dugin jest objęty zakazem wjazdu do państw Unii Europejskiej.

Na przekonania Dugina składają się różne, często wykluczające się nurty. "Ideolog Putina" czerpie z konserwatyzmu rewolucyjnego Republiki Weimarskiej, brytyjskiego satanizmu, ruchów Nowej Prawicy, eurazjatyzmu czy narodowego bolszewizmu.

Reklama

Zobacz również: Małpia ospa już w Niemczech! Pierwszy przypadek w Polsce to kwestia czasu

Doradca Putina ma plan wobec Polski. "Nie może istnieć"

Na temat poglądów Dugina wypowiedział się niedawno gen. Bogusław Samol z Akademii Sztuki Wojennej. Wojskowy był gościem programu "Punkt widzenia" w Polsat News. Zapytany o to, czy Rosja napadnie na Polskę, odparł, że to jeden z celów Aleksandra Dugina.

- Aleksandr Dugin nie widzi możliwości, żeby państwa ukraińskie i polskie funkcjonowały, nie mówiąc już o krajach bałtyckich - ocenił gen. Bogusław Samol.

Zobacz również: Ostatnie słowa Ojca Pio. Co powiedział na łożu śmierci?

Gen. Samol: "To niebezpieczne, tez Dugina uczy się rosyjska młodzież"

Gen. Samol zaznaczył, że o poglądach i tezach doradcy Putina uczy się rosyjska młodzież. - To jest zapisane w jednym z jego traktatów studiowanych przez kadetów czy podchorążych szkół oficerskich w Rosji. 19-latkowie uczą się tej ideologii, to jest bardzo niebezpieczne - przyznał.

- Jak to Dugin mówi, "należy też pomyśleć o przyszłości Niemiec". On widzi również podporządkowanie Berlina, a w ogóle może zniszczenie państwa niemieckiego w przyszłości - mówił w programie "Punt widzenia"  gen. Samol.

Gość programu Polsat News zwrócił też uwagę, że to, co działo się w Rosji przez ostatnie 20 lat od momentu przejęcia władzy przez Putina, "było realizowane z celem  stopniowego podporządkowania sobie krajów Europy Środkowej". Gen. Samol zwrócił jednak uwagę, że obecnie Rosja nie jest zdolna do tego, by prowadzić wojnę przeciwko Polsce, która należy do NATO.

Zobacz również: Katarzyna Zdanowicz w szczerych rozmowach. Podcast "Zdanowicz. Pomiędzy wersami"

Dugin: "Dla Polski miejsca nie ma"

Wojna w Ukrainie to dla Aleksandra Dugina początek tworzenia rosyjskiego imperium. Według jego poglądów, powinno swoim zasięgiem objąć całą Europę. O swoich planach m.in. wobec Polski pisał w artykule "Wybawić Europę Zachodnią od Wschodniej"

- Na eurazjatyckim kontynencie dla Polski miejsca nie ma. Rosja w swoim geopolitycznym oraz sakralno-geograficznym rozwoju nie jest zainteresowana istnieniem niepodległego państwa polskiego w żadnej postaci. Nie jest też zainteresowana istnieniem Ukrainy. Nie dlatego, że nie lubimy Polaków czy Ukraińców, ale dlatego, że takie są prawa geografii sakralnej i geopolityki - cytuje słowa Dugina "Super Express".

***

Zobacz również: 

Makabryczna prawda ukryta w "zwykłej" pocztówce

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Władimir Putin | wojna | rosyjska propaganda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy