Reklama

Reklama

Muzyka klubowa - dlaczego najlepiej słuchać jej na żywo?

Prawdziwi melomani zawsze starają się przekonywać swych sceptycznych znajomych, że muzyka w wersji live jest najlepsza. Coś w tym jest – przed wynalezieniem fonografu była to jedyna możliwość, by posłuchać artystów. Dziś wygląda to zupełnie inaczej, ale niektóre gatunki muzyczne wiele zyskują na żywo, w tym muzyka klubowa. Co w niej wyjątkowego i dlaczego ten sam beats DJ brzmi nieco inaczej za każdym razem?

Po pierwsze: specyfika utworów

Reklama

By zrozumieć, dlaczego wszyscy wielbiciele elektroniki polecają zapoznać się z nią w wersji live, trzeba wiedzieć, że jest to gatunek charakteryzujący się innymi cechami niż pozostałe rodzaje muzyki. W muzyce klubowej rzadko wyróżnia się konkretne utwory – mówi się tu raczej o didżejskich setach, przygotowywanych z myślą o imprezach. Grane na żywo wypadają inaczej niż odsłuchiwane z nagrania, co więcej – zazwyczaj bywają dodatkowo miksowane podczas występów beats DJa.

Dlatego też słuchanie ich podczas didżejskiego występu ma znacznie więcej sensu i daje możliwość bliższego zapoznania się ze stylem danego artysty.

Po drugie: projekty specjalne

Warto pojawiać się na imprezach skupionych wokół muzyki elektronicznej także z innego powodu. Bardzo wielu beats DJów szykuje na swoje imprezy sety specjalne, które grane są tylko w tych szczególnych okolicznościach. Można więc liczyć na to, że 2 koncerty tego samego artysty okażą się zupełnie inne – zarówno, jeśli chodzi o dobór miksowanych melodii, jak i sam ich klimat.

Po trzecie: niezapomniane imprezy

Powiedzmy sobie szczerze – muzykę przeżywa się inaczej w zaciszu własnego pokoju ze słuchawkami na uszach, niż bawiąc się w tłumie innych słuchaczy. Muzyka klubowa, jak sama nazwa wskazuje, wywodzi się z klubów muzycznych i od samego zarania miała charakter rozrywkowy, miała towarzyszyć imprezującym ludziom w dobrej zabawie. Choć dziś wiele osób słucha jej na co dzień, wciąż pozostaje ona doskonałym soundtrackiem na letnie imprezy.

Dlatego też, zamiast poznawać ją z internetowych źródeł, zdecydowanie lepiej jest wybrać się ze znajomymi na dobrą imprezę elektro lub festiwal muzyczny. Nieważne, czy chodzi o techno, trance, house czy ambient – wszystkie gatunki elektronicznej muzyk tanecznej brzmią zdecydowanie lepiej, gdy słucha się ich na żywo.

materiały prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Sabrina Carpenter | muzyka elektroniczna | muzyka klubowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje