Reklama

Reklama

Myszojeleń w warszawskim zoo - Linda dołączyła do Arnolda

Do warszawskiego zoo trafiła nowa towarzyszka myszojelenia Arnolda. Linda do stolicy przyjechała z Łodzi. Już po jednym dniu można było zauważyć, że samiczka odnajduje się w nowym miejscu.


Myszojeleń Arnold do Warszawy przyjechał ze Szwajcarii. Aktualnie mieszka w Ptaszarni, gdzie ma zapewnione odpowiednie warunki. Teraz dołączyła do niego samiczka. Linda urodziła się w 2020 roku. Odznacza się spokojem, jest także przyjazna i kontaktowa.

Myszojelenie, czyli kanczyle jawajskie to najmniejsze ssaki kopytne na świecie. Ważą maksymalnie dwa kilogramy, a ich kończyny są porównywane do średnicy ołówka. Kanczyle jawajskie są roślinożerne, chociaż zdarza się, że zjadają również bezkręgowce.  Zazwyczaj prowadzą nocny tryb życia. 

Reklama

Ogrody zoologiczne prowadzą program hodowlany kanczyli jawajskich. Wszystko to po to, by zapewnić rozwój populacji tych ssaków. Każde zwierzę ma swojego opiekuna oraz jest pod opieką europejskiego koordynatora, który ma wpływ m.in. na transport kanczyli z jednego ogrodu do drugiego. To właśnie osoba sprawująca tę funkcję podjęła decyzję o przyjeździe Lindy do Warszawy. 

Czytaj więcej:

Perseidy 2021. Kiedy i gdzie będzie można je zobaczyć?

Szczyt głupoty! Turyści jeżdżą w najgorętsze miejsca i robią zdjęcia z termometrem

Księżniczka Wiktoria kończy 44 lata. Jak wygląda życie następczyni szwedzkiego tronu?

Tragedia na wieczorze panieńskim. Kobieta zginęła pod kołami pędzącej kolejki

Zobacz także:INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje