Najlepsze maszynki do samodzielnego strzyżenia włosów

article cover
materiały promocyjne

Najlepsza maszynka do strzyżenia? Najistotniejsze są kwestie techniczne

  • Zasilanie maszynki do strzyżenia: możesz wybrać albo model sieciowy lub bezprzewodowy. Pierwszy z pewnością będzie lżejszy (odchodzi waga akumulatora) i zagwarantuje równomierną pracę. Model bezprzewodowy natomiast posiada tę wygodę, że może być używany w dowolnym miejscu bez kłopotliwie plączącego się kabla. Trudny wybór? Masz jeszcze opcję synkretyczną: akumulatorowo sieciowe urządzenie, które może pracować zarówno w jednym, jak i w drugim trybie! Wybierając maszynkę do strzyżenia przemyśl dobrze tę kwestię.
  • Czas pracy maszynki do strzyżenia: kwestia dotycząca maszynek bezprzewodowych i sieciowo-akumulatorowych. Sprawdź, jaki jest czas pracy sprzętu na pełnym naładowaniu oraz długość samego ładowania. Jest to ważne, gdyż niektóre maszynki zapewniają długotrwałą pracę na akumulatorze, ale same... ładują się kilkanaście godzin, co w warunkach domowych może być bardzo niepraktyczne! Jeżeli to sprzęt tylko na Twój użytek to lepiej wybierz model z nieco mniej wytrwałym, ale za to szybciej ładującym się akumulatorem. W warunkach domowych to zupełnie wystarczy.
  • Ostrza i regulacja długości strzyżenia - ostrze ostrzu nierówne, a ich wersji również jest wiele. Zalecamy postawienie na sprawdzoną klasykę - ostrza ceramiczne lub tytanowe, ze stali szlachetnej, najlepiej od zaufanej marki. Tu nie warto oszczędzać - producenci królujący na rynku barberskim od kilkudziesięciu lat nie zdobyli takiej pozycji bez powodu. Ważną funkcją, o obecności której musisz się upewnić, to możliwość i zakres regulacji długości strzyżenia - sprawdź te parametry i oceń, czy są odpowiednie do Twoich potrzeb. Możliwe ustawienia długości cięcia powinny być zawarte w opisie.
  • Wykonanie i obudowa - wbrew pozorom obudowa maszynki jest niezwykle istotna: wpływa nie tylko na odporność i trwałość samego urządzenia, ale może też rzutować na sam komfort użytkowania. Jest tu jeszcze jeden, przyjemny aspekt - czołowi producenci wiedzą, że profesjonalny sprzęt powinien także wyglądać atrakcyjnie, aby wpisać się w wizualny kanon salonów fryzjerskich i barberskich. I choć może w warunkach domowych nie jest to aż tak istotne... to jednak fajnie, gdy nasza maszynka do włosów designersko wygląda, prawda? Wiele modeli ma też w komplecie przydatne etui, szczoteczkę do czyszczenia itp.

Profesjonalna maszynka kluczem do sukcesu

materiały promocyjne
Oceń artykuł
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?