Reklama

Reklama

Najpiękniejsze kobiety Oktoberfest

Oktoberfest, czyli dożynki chmielne organizowane w Monachium, trwa w najlepsze. To największe święto piwa, podczas którego goście wypijają ok. 6 milionów litrów złotego trunku. Co roku wybierana jest miss imprezy. Zobacz najpiękniejsze kobiety Oktoberfest ostatniej dekady – jedną z nich jest Polka!

Impreza odbywa się w Monachium od ponad 200 lat i trwa dwa tygodnie: w tym roku od 21 września do 6 października. Przyjeżdżają na nią miłośnicy piwa z całego świata, wielu z nich w tradycyjnych bawarskich strojach ludowych. Kobiety ubierają się w Dirndl - strój, który składa się z bluzki, spódnicy, fartucha i gorsetu, a panowie w krótkie skórzane spodnie na szelkach zwane Lederhose.

Reklama

Kokarda na fartuchu ma ogromne znaczenie, gdyż zdradza stan cywilny właścicielki. Zawiązana z lewej strony oznacza, że kobieta jest panną, z prawej - mężatką, z przodu - dziewicą, a z tyłu - wdową lub kelnerką.

Z obchodami święta piwa wiąże się jeszcze jedna tradycja: przed oficjalnym rozpoczęciem magazyn "Playboy" wybiera królową imprezy. Przedstawiamy najpiękniejsze kobiety Oktoberfest ostatniej dekady.

Oktoberfest 2019 r.

W tym roku Wiesn-Playmate została Stella Tiana Stegmann. Miss święta piwa ma 22 lata, mieszka w Monachium i od 3 lat pracuje jako modelka.

Oktoberfest 2018 r.

Julia Prokopy zdobyła tytuł królowej imprezy w 2018 r. Ma 24 lata i pracuje jako stewardessa. Wcześniej została Miss Nürnberg i Germany's Next Topmodel.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje