Reklama

Reklama

Narodowe Święto Niepodległości: Tworzenie kotylionów z Pierwszą Damą

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W tym dniu upamiętniamy odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 roku. By uczcić ten dzień, często wykonuje się kotyliony, które są symbolem patriotyzmu. Agata Kornahauser-Duda spotkała się z uczennicami szkoły podstawowej, by wspólnie tworzyć te patriotyczne symbole.

Czym są kotyliony?

Kotyliony to biało-czerwone rozetki stanowiące patriotyczne narodowe symbole. Najczęściej są zakładane z okazji świąt państwowych m.in. Narodowego Święta Niepodległości.

Z okazji 11 listopada warto zaopatrzyć się w kotylion, czyli znak narodowej tożsamości. Ten patriotyczny symbol przypina się po lewej stronie np. marynarki, żakietu lub sukienki. 

Warto pamiętać, że kotyliony powinny być noszone w połączeniu z galowym, eleganckim strojem. 

Tworzenie kotylionów z Pierwszą Damą

Kotyliony można zarówno kupić, jak i wykonać samodzielnie. Agata Kornhauser-Duda zaprosiła uczennice Szkoły Podstawowej Strumienie w Józefowie do Pałacu Prezydenckiego, gdzie wspólnie przygotowywały kotyliony.

Uczennice podczas tworzenia kotylionów odpowiadały na pytania małżonki prezydenta. Chętnie dzieliły się tym, co je interesuje i jak radzą sobie w szkole. Oprócz tego Agata Kornhauser-Duda zaprosiła uczennice do zwiedzania Pałacu Prezydenckiego.  

Reklama

Do wspólnego przygotowywania kotylionów i świętowania tego państwowego dnia zachęcała również Anna Komorowska. 

Ówczesna Para Prezydencka również spotykała się z uczniami, by przygotować biało-czerwone kotyliony. Pierwsza dama zachęcała do wspólnego świętowania tego dnia i wykonywania kotylionów nie tylko w domu, ale także w szkole. 

Czytaj więcej:

Przestrzeń artystycznej równości

Ortoreksja: Gdy zdrowe jedzenie jest obsesją

Czy Kalina Jędrusik wyprzedziła swoje czasy?

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje