Reklama

Reklama

Niebieskie psy na ulicach w Rosji. Niepokojąca przyczyna

W sieci pojawiły się zaskakujące zdjęcia niebieskich psów, które widziano w pobliżu nieczynnej fabryki w rejonie Niżnego Nowogorodu. Zwierząt nie udało się jeszcze złapać i przebadać, ale eksperci ustalili najbardziej prawdopodobną przyczynę tego niecodziennego zjawiska.

Jak podaje Daily Mail, zdjęcia niebieskich, bezdomnych psów zostały zrobione w miejscu, które sąsiaduje z nieczynnymi już zakładami chemicznymi w Dzierżyńsku. Fabryka została zamknięta sześć lat temu z powodu kłopotów finansowych. Wcześniej produkowano tam kwas cyjanowodorowy i pleksiglas.

Reklama

Według ustaleń ekspertów to właśnie odpady z nieczynnych już zakładów chemicznych spowodowały zmianę koloru psiej sierści. Istnieje duże prawdopodobieństw, że zwierzęta miały z nimi kontakt podczas wędrówki po opuszczonych budynkach.

Pod tymi ustaleniami podpisuje się również lokalny komisarz, który stwierdził:

- Możliwe, że znalazły pozostałości niektórych starych chemikaliów, prawdopodobnie siarczan miedzi. Kilka lat temu wydarzyło się coś podobnego.

Powyższą wersję podważa jednak zarządzający majątkiem upadłego zakładu Andrey Mislivets. Zaprzecza on autentyczności zdjęć i twierdzi, że to żart.

Przedstawiciele lokalnych władz zobowiązali się, że dołożą wszelkich starań, aby wyłapać psy i zbadać przyczynę zmiany koloru ich sierści na niebieski.

Zobacz również:


Dowiedz się więcej na temat: PSY (Park Jae-Sang)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje