Reklama

Reklama

Nieoczekiwana zmiana miejscówki

Przeprowadzka z ukochanej Warszawy na prowincję to prawdziwa katastrofa w życiu nastolatka.

Rozstaje się z przyjaciółmi, opuszcza ulubione miejsca. Kończy się swojski świat, w którym tak doskonale się poruszał. Ale najgorsza jest bezsilność - nikt go nie pyta o zdanie. A przecież przeprowadzka jest też początkiem. I może to być początek całkiem fajnej przygody.

Reklama

"110 ulic" to dobrze osadzona w realiach współczesnej Polski powieść o rodzinie. O ciepłych uczuciach i braku umiejętności ich wyrażania. O żarłocznych karierach, które kradną rodziców i o bezrobociu, na które nikt nie jest przygotowany. Okoliczności zmuszą rodzinę, aby nauczyła się współdziałania, ale najwięcej musi się nauczyć główny bohater. Ma 17 lat, celny dowcip i wyjątkowy dar zadzierania z nauczycielami. Umie już pakować się kłopoty, ale dopiero uczy się jak radzić sobie z przeciwnościami, jak dokonywać właściwych wyborów, czym jest miłość i przyjaźń. Autorka nie tylko ilustruje świat pędzących na deskorolkach czytelników "Ślizgu". Nastoletnim fanom Kalibra 44 uchyla też rąbka tajemnic skomplikowanego świata dorosłych: kłopotów w pracy i flirtow, bezpodstawnych uprzedzeń i prawdziwej odpowiedzialności.

To opowieść o podejmowaniu wyzwań i poszukiwaniu dobrych stron rzeczywistości. To także książka o tym, że nie należy oceniać po pozorach, ani ludzi, ani miejsc, ani wydarzeń.

I.G.

110 ulic, Małgorzata Gutowska Adamczyk, Nasza Księgarnia

Dowiedz się więcej na temat: katastrofy | przeprowadzka | miejscówki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje