Oto największy błąd podczas robienia prania

Mimo że zrobienie prania nie powinno sprawiać większych problemów, to okazuje się, że wiele osób nieświadomie popełnia jeden błąd. Wbrew pozorom zbyt duża ilość środka piorącego nie jest dobrym pomysłem.

Zbyt duża ilość proszku lub płynu do prania spowoduje, że wytworzy się nadmiar piany
Zbyt duża ilość proszku lub płynu do prania spowoduje, że wytworzy się nadmiar piany123RF/PICSEL

Wprawiony w ruch bęben pralki wykonuje obroty w jedną i drugą stronę, mieszając tkaniny, co pozwala na pozbycie się zabrudzeń. Ponadto użyte środki piorące mają za zadanie pozostawić intensywny zapach i pomóc pozbyć się silnych plam.

Okazuje się, że dość często przesadzamy z ilością środka piorącego. Zbyt duża ilość proszku lub płynu do prania spowoduje, że wytworzy się nadmiar piany. 

Okazuje się, że dość często przesadzamy z ilością środka piorącego
Okazuje się, że dość często przesadzamy z ilością środka piorącego123RF/PICSEL

To wcale nie sprawi, że wyjmiemy z pralki czystsze ubrania. Będą za to przesiąknięte środkiem piorącym i wręcz nieprzyjemne w dotyku. W takim przypadku będzie konieczne uruchomienie kolejnego płukania, by pozbyć się nadmiaru detergentu z ubrań.

Kolejnym błędem, o którym warto wspomnieć, jest za dużo ubrań włożonych do bębna. Zdarza się czasami tak, że zabraknie nam czasu na nastawienie prania lub po prostu o tym zapomnimy. Przeładowanie bębna nie jest dobrym pomysłem. Istnieje ryzyko, że zabrudzenia nie zostaną w pełni usunięte.

„Ewa gotuje”: Ciasto kruche z malinami i brzoskwiniami pod beząPolsat
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas