Reklama

Reklama

Oto najwyższa emerytura w Polsce. Kwota zwala z nóg

Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Gertruda Uścińska poinformowała, ile wynosi najwyższa emerytura w Polsce i kto co miesiąc otrzymuje takie świadczenie. Jedno jest pewne – kwota zwala z nóg, a wielu emerytów może o niej tylko pomarzyć.

Z raportu Komisji Europejskiej wynika, że Polska jest jednym z najszybciej starzejących się krajów Wspólnoty. Szacuje się, że liczba osób w wieku 80 lat i więcej ma wzrosnąć z 4 proc. (dane z 2019 r.) do 12 proc. w 2060 r. To z kolei oznacza ogromny wzrost funduszy przeznaczonych na emerytury - przynajmniej teoretycznie.

Szefowa ZUS Gertruda Uścińska w rozmowie z "Super Biznesem" poinformowała, że średnia emerytura w Polsce wynosi obecnie ok. 2700 zł, a ponad milion ludzi pobierających świadczenia emerytalne to osoby nadal pracujące.

Reklama

Prezes ZUS podzieliła się również wiedzą, ile wynosi najwyższa emerytura w Polsce i kto jest jej szczęśliwym posiadaczem.

Uścińska dodała, że w Polsce jest 360 tysięcy osób, które pobierają emerytury niższe od minimalnej. Zdarzają się przypadki, kiedy emeryt otrzymuje 10 zł świadczenia emerytalnego miesięcznie. Jej zdaniem wynika to bardzo liberalnych przepisów przyjętych 1 stycznia 1999 r., wedle których już jedna odprowadzona składka i osiągnięcie wieku emerytalnego dają prawo do emerytury.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: emerytura

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy