Reklama

Papież o kapłaństwie kobiet: "Nie ma na to miejsca". Widzi dla nich inną rolę

Papież w najnowszym wywiadzie wypowiedział się na temat ewentualnego kapłaństwa kobiet. Uważa, że w Kościele katolickim "nie ma na to miejsca" i podaje konkretne zasady. Jednocześnie Franciszek przekonuje, że nie umniejsza to godności kobiet, które mogą sprawdzać się w innych rolach.

Papież Franciszek o kapłaństwie kobiet

Papież Franciszek znany jest ze swoich bardziej liberalnych od poprzedników poglądów. Nieraz wypowiadał się np. na temat społeczności LGBTQ. Jednak w fundamentalnych dla Kościoła katolickiego kwestiach pozostaje stanowczy.

Ostatnio udzielił wywiadu jezuickiemu czasopismu "America". Mówił w nim m.in. o tym, co powiedziałby kobietom, które czują powołanie do kapłaństwa. Papież uważa, że według "zasady Piotrowej" nie jest to możliwe, ale jednocześnie podkreśla, aby pamiętać o "zasadzie maryjnej".

Kobiety w rolach administracyjnych w Kościele

Głowa Kościoła katolickiego jest zdania, że nie powinno się skupiać na tym, czego kobiety nie mogą się podjąć, gdyż nie umniejsza to godności i roli kobiety. Zamiast tego według Franciszka należy podkreślać, w jaki sposób objawi się jej geniusz.

Reklama

Dodatkowo, papież odwołał się także do "zasady administracyjnej" i wyznał, że dzięki swoim zdolnościom kobiety zazwyczaj lepiej sprawdzają się na różnych stanowiskach w Kościele. Przekonuje, że takie urzędy są na ogół lepiej zarządzane, a kobiety mogą doradzać np. w sprawie dopuszczenia do święceń konkretnych kandydatów.

Zobacz również: Ważne zmiany w ZUS. Emeryci mogą stracić świadczenia

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Papież Fransiszek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy