Piąta ewangelia

Porywająca, barwnie napisana historia jednego z najbardziej zagadkowych dokumentów z czasów Jezusa - "Piątej Ewangelii" Barabasza, której tajemnica jest do dziś zazdrośnie strzeżona przez Watykan.

Po tragicznej śmierci męża młoda arystokratka, Anna von Seydliz, zostaje wplątana w zagadkową historię. Kluczową rolę odgrywa w niej stary, liczący kilkaset lat pergamin, który jej mąż na krótko przed swą nagłą śmiercią sprzedał za astronomiczną sumę i który zniknął w tajemniczych okolicznościach.

Reklama

Zaintrygowana Anna podąża tropem tajemniczego dokumentu. Ślady prowadzą kolejno do Francji, USA, prastarego klasztoru usytuowanego w Grecji u stóp Olimpu i wreszcie do Rzymu, do samego Watykanu.

Jaki związek ma stary manuskrypt z Boską Komedią Dantego oraz traktatem o malarstwie napisanym przez samego Leonarda da Vinci? Kim był ukrzyżowany Barabasz? Co wiedzieli o nim Dante, Leonardo da Vinci i Shakespeare?

Wkrótce okazuje się, że Anna nie jest jedyną osobą, której zależy na rozwiązaniu zagadki. Rozpoczyna się więc śmiertelnie niebezpieczna i pełna przygód pogoń za starym pergaminem.
Philipp Vandenberg
Piąta ewangelia

Wydawnictwo Sonia Draga

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje