Reklama

Reklama

Piękne wnętrza sławnych ludzi

"Wnętrza Gwiazd. Domy Gwiazd. Piękne wnętrza sławnych ludzi" to zbiór niezwykłych wywiadów ze znanymi i wybitnymi postaciami polskiej kultury i sztuki.

Rozmowy przeprowadziły Alina Mrowińska i Aleksandra Szarłat.

Tytuł tego wydawnictwa nie jest jednoznaczny. Bogata w fotografie publikacja sugeruje, że dowiemy się, jak znane osoby mieszkają - co kryje się za murami ich domów czy rezydencji. Jednak śledząc kolejne rozmowy, czytelnik zostaje zaskoczony - autorki traktują domy swoich bohaterów jako pretekst do rozmowy o życiu, o rodzinie, o tym, co jest w życiu ważne. Poznajemy intymną stronę życia znanych osób. Budowanie, tworzenie domu dla każdej z nich jest nierozerwalnie związane z rodziną, bliskimi, ze wspomnieniami czy wydarzeniami, które często determinowały wiele życiowych wyborów.

Reklama

Dla Katarzyny Dowbor dom tworzą ludzie, zwierzęta, a nie nieruchomość. Irena Eris pokazuje swój dom w Zalesiu przez pryzmat udanego małżeństwa i podzielanej z mężem pasji do podróżowania. Pamiątki z podróży nazywa "przypominajkami". Dla pisarki, Katarzyny Grocholi klimat domu, jego atmosferę, energię określa jakość związku ludzi, którzy w nim mieszkają.

Mój dom jest tam, gdzie moja kanapa - mówi Monika Jaruzelska i dlatego nie rozstaje się ze swoim meblem, który jest z nią od ponad dwudziestu lat. Dom Karoliny Wajdy w Głuchach poznajemy przez pryzmat jej pasji i tradycji rodzinnej. Dla Krzysztofa Zanussiego dom to miejsce spotkań ludzi. Reżyser w rozmowie z Aleksandrą Szarłat zdradza również swoje małe dziwactwa, o których mówi z dystansem i ironią.

Andrzej Żuławski z kolei nie jest tu skandalistą i prowokatorem, jakiego znamy, a obywatelem świata, dla którego dom jest tam, gdzie kobieta, która aktualnie jest towarzyszką jego życia. - Dom jest miejscem we mnie. (...) Ale też utożsamiam dom z rodzajem przystani i twierdzy, gdzie się mogę zresetować po całym dniu czy stresie - mówi Agata Passent.

Autorki:

Alina Mrowińska - dziennikarka TVP. Autorka programów publicystycznych i filmów dokumentalnych. Najgłośniejsze z nich to "Obudzić Olę", "Magda, miłość i rak".

Agnieszka Szarłat - dziennikarka dwutygodnika "Gala". Współautorka powieści "Bogowie naszej planety", "Nie chodź do parku w niedzielę". Uwielbia podróże.

Wydawnictwo G+J
Dowiedz się więcej na temat: piękni | domy | człowiek | ksiązka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy