Pierwsze, co zobaczysz, ujawni moc twojego umysłu. Niewielu widzi tu dwa zwierzęta

Której strony mózgu używasz najczęściej - prawej czy lewej? Czy wiesz, że dominująca strona jest w stanie wpłynąć na twoją osobowość, styl uczenia się, a nawet sposób komunikowania się? Dzięki tej iluzji sprawdzisz, jak to jest w twoim przypadku. Gotowy? Szybko rzuć okiem na rysunek.

Co widzisz na tym obrazku?
Co widzisz na tym obrazku?materiały prasowe

Obrazy i symbolika są kluczem do odkrycia tego, jak działa nasz umysł, zarówno na poziomie świadomym, jak i nieświadomym. Neuropsycholog i laureat Nagrody Nobla Roger W. Sperry odkrył, że mózg ma dwie półkule - lewą i prawą. Przy pomocy odpowiednich obrazów eksperci są w stanie określić, której strony mózgu używasz najczęściej.

Jego zdaniem każda strona ma swoje własne funkcje, które mają kluczowe znaczenie w tym jak żyjemy. Na poniższym obrazku znajdują się dwa zwierzęta z dżungli, tygrys i małpa.

A zwierzę, które zobaczysz jako pierwsze, ujawni, której strony mózgu używasz najczęściej. Sprawdź i dowiedz się, co to oznacza w praktyce.

Jeśli najpierw zobaczyłeś tygrysa

Ci, którzy widzą tu tygrysa częściej używają lewej półkuli. Oznacza to, że jesteś kimś, kto myśli bardzo strategicznie. Zamiast zawsze patrzeć na świat z emocjonalnego punktu widzenia, używasz bardziej logicznej perspektywy. Takie osoby są bardziej zorientowane na cel i lepiej zorganizowane.

Jeśli najpierw zobaczyłeś małpę

Jeśli zobaczyłeś tu małpę, prawdopodobnie dominuje u ciebie prawa półkula. Tacy ludzie są marzycielami i kreatywnymi typami. Zamiast widzieć rzeczy takimi, jakimi są, mają tendencję do patrzenia głębiej. Często czytają między wierszami i są bardzo intuicyjni i emocjonalni. To rewolucyjni myśliciele - często myślą nieszablonowo i widzą to, co w duszy, a nie tylko to, co w rozumie.

Tygrys czy małpa?
Tygrys czy małpa?materiały prasowe

Czytaj też:

Trudny quiz z języka polskiego. Poradzisz sobie?

Trudny quiz z języka polskiego. Poradzisz sobie?
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas