Reklama

Reklama

Pierwsze, co zobaczysz, ujawni moc twojego umysłu. Niewielu widzi tu dwa zwierzęta

Której strony mózgu używasz najczęściej - prawej czy lewej? Czy wiesz, że dominująca strona jest w stanie wpłynąć na twoją osobowość, styl uczenia się, a nawet sposób komunikowania się? Dzięki tej iluzji sprawdzisz, jak to jest w twoim przypadku. Gotowy? Szybko rzuć okiem na rysunek.

Obrazy i symbolika są kluczem do odkrycia tego, jak działa nasz umysł, zarówno na poziomie świadomym, jak i nieświadomym. Neuropsycholog i laureat Nagrody Nobla Roger W. Sperry odkrył, że mózg ma dwie półkule - lewą i prawą. Przy pomocy odpowiednich obrazów eksperci są w stanie określić, której strony mózgu używasz najczęściej.

Jego zdaniem każda strona ma swoje własne funkcje, które mają kluczowe znaczenie w tym jak żyjemy. Na poniższym obrazku znajdują się dwa zwierzęta z dżungli, tygrys i małpa. 

A zwierzę, które zobaczysz jako pierwsze, ujawni, której strony mózgu używasz najczęściej. Sprawdź i dowiedz się, co to oznacza w praktyce.

Reklama

Zobacz też: Najrzadsze znaki zodiaku. Te osoby są wyjątkowe

Jeśli najpierw zobaczyłeś tygrysa

Ci, którzy widzą tu tygrysa częściej używają lewej półkuli. Oznacza to, że jesteś kimś, kto myśli bardzo strategicznie. Zamiast zawsze patrzeć na świat z emocjonalnego punktu widzenia, używasz bardziej logicznej perspektywy. Takie osoby są bardziej zorientowane na cel i lepiej zorganizowane.

Jeśli najpierw zobaczyłeś małpę

Jeśli zobaczyłeś tu małpę, prawdopodobnie dominuje u ciebie prawa półkula. Tacy ludzie są marzycielami i kreatywnymi typami. Zamiast widzieć rzeczy takimi, jakimi są, mają tendencję do patrzenia głębiej. Często czytają między wierszami i są bardzo intuicyjni i emocjonalni. To rewolucyjni myśliciele - często myślą nieszablonowo i widzą to, co w duszy, a nie tylko to, co w rozumie.

Czytaj też:

Najsmutniejszy, najbardziej depresyjny znak zodiaku - jakie cechy ma Rak?

To, co widzisz na tym obrazku zdradza, jakim i dlaczego jesteś człowiekiem

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: psychotest | psychozabawa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy