Pilna wiadomość dla Polaków wybierających się do Chorwacji. Wydano ostrzeżenia

Łukasz Piątek

Opracowanie Łukasz Piątek

Chorwacja od wielu lat jest jednym z najpopularniejszych kierunków urlopowych tysięcy Polaków, którzy wybierają ten kraj z uwagi na znakomitą pogodę, smaczne jedzenie, piękne widoki i życzliwość samych Chorwatów. Jednak osoby planujące w najbliższych dniach wyjazd nad Adriatyk powinny zapoznać się z alertem wydanym przez tamtejszy Państwowy Urząd Meteorologii (DHMZ) .

Chorwacja przyciąga turystów krajobrazem, słoneczną pogodą i pysznym jedzeniem, a także krystalicznie czystymi wodami oraz architekturą
Chorwacja przyciąga turystów krajobrazem, słoneczną pogodą i pysznym jedzeniem, a także krystalicznie czystymi wodami oraz architekturą123RF/PICSEL

Fala upałów w Chorwacji. Wydano ostrzeżenia dla turystów

Wakacje w Chorwacji to gwarancja doskonałej pogody, ciepłe morze, klimatyczne miasta i miasteczka, piękna architektura i mnóstwo atrakcji nawet dla najbardziej wymagającego turysty. Niestety za kilka dni beztroski wypoczynek urlopowiczów zostanie zakłócony przez anomalie pogodowe.

Choć wszyscy przyzwyczajeni są do wysokich temperatur w Chorwacji podczas lata, to jednak teraz zapowiada się tam prawdziwy ukrop. Państwowy Urząd Meteorologii (DHMZ) Chorwacji wydał ostrzeżenia przed zbliżającą się do Chorwacji falą upałów - poinformował dziennik "Jutarnji list".

Bardzo wysokie temperatury powietrza zaczną być odczuwalne na początku przyszłego tygodnia, ale największy upał zapowiadany jest na środę. W Dalmacji żar z nieba utrzyma się przez cały tydzień.

Do Chorwacji zbliża się fala potężnych upałów
Do Chorwacji zbliża się fala potężnych upałów123RF/PICSEL

Upały w Chorwacji.  Mogą zagrażać zdrowiu

Państwowy Urząd Meteorologii Chorwacji apeluje do turystów przyjeżdżających na wakacje o zachowanie ostrożności podczas wychodzenia z domu w trakcie najwyższych temperatur. Osoby, które pochodzą z innych krajów Europy, gdzie nie występują tak duże upały, powinny zadbać o odpowiednią ochronę skóry i nawodnienie organizmu.

Tak wysokie temperatury mogą zagrażać zdrowiu, szczególnie osób wrażliwych, jak dzieci, chorzy, starsi czy osoby pracujące na zewnątrz
ostrzegli chorwaccy meteorolodzy na łamach "Jutarnji list"
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas