Reklama

Reklama

Po 113 latach Czesi przestaną produkować Lentilky

Czekoladowe cukierki pokryte kolorową, chrupiącą polewą zna chyba każdy. Dla wielu z nas Lentilky to smak dzieciństwa. Niestety, wkrótce będziemy musieli się z nim pożegnać. Od wiosny przyszłego roku cukierki te będą produkowane wyłącznie w niemieckim Hamburgu – czytamy na stronie rp.pl. Powodem jest zmiana receptury oraz opakowania.

Lentilky były produkowane w czeskim mieście Holešov od 1907 roku, a więc pojawiły się na rynku o wiele wcześniej niż konkurencyjne M&M's. Te drugie zadebiutowały dopiero w 1941 roku. Osoby, które pamiętają czasy PRL-u, czują do tych cukierków wielki sentyment. W czasach, kiedy dostęp do słodyczy był bardzo ograniczony, Lentilky szybko podbiły serca Polaków i stały się punktem obowiązkowym na liście zakupów w Czechosłowacji. Dziś, mimo dużo większej konkurencji na rynku, ich popularność jest niewiele mniejsza.

Reklama

Wygląda jednak na to, że Lentilky, jakie znamy, odejdą w zapomnienie. Przedstawiciele Nestlé, właściciela marki, poinformowali czeską stację Radiožurnál, że podjęto decyzję o ujednoliceniu receptury Lentilków i podobnych do nich cukierków Smarties. Słodycze będą zawierały teraz mniej cukru, a więcej czekolady. Podobno nowym wymogom produkcyjnym może sprostać wyłącznie fabryka w Hamburgu.

Kolejnym powodem jest zmiana opakowania. Cukierki będą pakowane w papierowe tuby, a umożliwiające to maszyny są właśnie w Hamburgu. Nestlé zapewnia, że przeniesienie produkcji do Niemiec nie wpłynie na podniesienie ceny cukierków.

Zobacz również:

Dowiedz się więcej na temat: słodycze | Smak dzieciństwa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje