Reklama

Pojawia się we śnie i budzi strach. Lepiej sprawdź, co oznacza ten sen

Sny dla jednych są odzwierciedleniem naszych uczuć, emocji, sposobem ciała na radzenie sobie z trudnościami życia codziennego, a dla innych mają wymiar metafizyczny i są bramą do innego, pozaziemskiego świata. Niekiedy we snach możemy spotkać zmarłych bliskich lub... obce duchy. Co oznacza według niektórych pojawienie się w naszych snach ducha?

Sny a psychologia. Naukowe wytłumaczenie snów

Sny to wciąż dla ludzkości ciekawy obszar ludzkiego umysłu, który nie do końca został zbadany. Oczywiście dzięki rozwijającej się nauce już sporo wiemy na ich temat i czemu mogą np. służyć. 

 Temat snów był poruszany w psychologii już od dawna. Chociażby Zygmunt Freud, który uznawany jest za twórcę teorii snów, był zdania, że sny są odzwierciedleniem naszych marzeń i pragnień.

Sny mogą też wyrażać osobowość śpiącego, ukryte potrzeby, ale też lęki i traumy. Z kolei według psychologii w nurcie Gestalt, sny mają odzwierciedlać niedokończone sytuacje danej osoby, są "niedomkniętymi figurami").

Sny pomagają nam przepracować, czy dokończyć niektóre sytuacje, które wydarzyły się w naszym realnym życiu. Jednak prócz tak naukowego wyjaśnienia sensu istnienia snów, jest także ta bardziej magiczna strona. 

Reklama

Interpretowanie snów. Starożytna sztuka odczytywania znaków

Ci, którzy wierzą w to, że sny są czymś więcej, niż twierdzi psychologia, odczytują w snach wiele znaków od wszechświata. Już starożytni Izraelici interpretowali znaczenie snów jako przesłanie od Boga, a w Indiach święte księgi opisywały religijne znaczenie snów.

W pogańskich wierzeniach sny także miały wielkie znaczenie i nasi przodkowie wierzyli w ich moce. Do dziś wiele osób korzysta z senników, gdzie opisane jest znaczenie poszczególnych snów i ich symboli, by dowiedzieć się, jakie przełożenie ma konkretny sen w realnym życiu. 

To źródło przewidywania niedalekiej przyszłości i pomoc dla niektórych w interpretowaniu niektórych sytuacji życiowych. 

Sen o duchu. Dobry, czy zły znak?

Jednym z częstszych snów jakie pojawiają się w ludzkich umysłach, jest sen o duchu. Duch zmarłej osoby może przerażać, ale może też przywoływać miłe wspomnienia z bliską, zmarłą już osobą. 

Wszystko jednak zależy od kontekstu snu i od tego, czy znamy ducha, który się w nim pojawił. 

Pojawienie się ducha we śnie wiąrzę się z tematem śmierci, a tej często boimy się i taki sen może wiązać się z naszymi lękami. Często jest także intrepretowany jako sen związany z naszą świadomością, czy oczekiwaniami od życia. 

Widzenie ducha we śnie nie musi oznaczać straty, śmierci bliskiej osoby. Może oznaczać rozłąkę, zamknięcie pewnego etapu życia z daną osobą. 

Ale także pojawienie się ducha osoby, którą znaliśmy, a który we śnie wskazuje nam na pewne sytuacje, czy rzeczy, może być wskazówką do rozwiązania sytuacji, która nas dręczy. 

Jeżeli zaś duch będzie upiorem, zjawą rodem z horrorów, której się boimy, może to być wskazówką, że w naszym otoczeniu znajduje się osoba toksyczna, z którą nie powinniśmy mieć dłużej kontaktu. 

Jeżeli dodatkowo duch atakuje cię we śnie, może świadczyć to o zbliżającym się zagrożeniu i powinieneś mieć się na baczności.   

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sennik | duch
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy