Reklama

Pokaż mi swoją garderobę, a powiem ci, jak wygląda twoje mieszkanie

Jaka szafa, taki dom? Okazuje się, że coś w tym jest i aranżacja domowego gniazda często jest podobna do naszej szafy. "Kryteria, jakimi posługujemy się aranżując wnętrze domu i ubrania są takie same " - mówi Ewa Mierzejewska, ekspert aranżacji wnętrz.

Jak przyznaje Ewa Mierzejewska, ekspert aranżacji wnętrz, istnieje korelacja pomiędzy ubiorem a wnętrzami. "W wynikach badania "Jaka szafa, taki dom. Czy styl ubierania wpływa na styl wnętrz Polaków?" najbardziej zdumiało mnie to, że kryteria, jakimi posługujemy się wybierając elementy wyposażenia do domu i ubrania są dokładnie takie same - na pierwszym miejscu stawiamy funkcjonalność, a więc wygodę, jakość materiałów, użyteczność, również cenę. Natomiast trendy, podążanie za modą wcale nie jest dla nas najważniejsze" - mówi.

Kolejnym zaskoczeniem okazała się wysoka pozycja wyrażania własnej osobowości poprzez strój albo przez wnętrze. "Wszystko to świadczy o tym, że nie jesteśmy niewolnikami trendów. Jesteśmy za to mocno nastawieni na funkcjonalność, na wygodę i na wyrażanie swojej osobowości poprzez strój i poprzez to, jak urządzamy nasze mieszkanie" - komentuje.

Reklama

W dzisiejszych czasach, jak zauważa ekspertka, najbardziej popularne jest urządzanie wnętrz w stylu klasycznym. "To bezpieczne rozwiązanie, które służy na lata, jest elegancko i pewnie" - tłumaczy. Jak zauważa, przewaga tej koncepcji nad nowoczesnością i nad dążeniem do nadania naszemu domowi świeżego wyglądu, podążania za trendami, nie jest duża i z każdym rokiem maleje. "Myślę też, że młodsze pokolenia, ludzie, którzy dorastają, swój własny kąt będą urządzać coraz częściej właśnie w jednym ze stylów przynależących do grupy stylów nowoczesnych" - kwituje. (PAP Life)

autorka: Paulina Persa

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy