Reklama

Reklama

Popularne chipsy zniknęły z Biedronki. Znamy powód

Miłośnicy przekąsek Lay's od początku 2022 r. nie mogą znaleźć produktów tej marki w sklepach Biedronka. Przysmaki wrócą na sklepowe półki, o ile obydwie firmy dojdą do kompromisu w sprawie cen. Rozmowy przeciągają się już ponad pół roku.

Przedstawiciel sieci sklepów Biedronka w rozmowie z Portalem Spożywczym potwierdził informacje o trwających już wiele miesięcy negocjacjach z koncernem PepsiCo, a kością niezgody jest cena produktów. Do czasu osiągnięcia porozumienia, klienci nie mają co liczyć na ponowne pojawienie się w Biedronce produktów marki Lay's - w tym tak bardzo popularnych wśród konsumentów chipsów

Czytaj także: Chipsy - chrup na zdrowie

Reklama

Tymczasem Biedronka zacieśniła współpracę w ostatnich miesiącach z firmą Lorenz, która mimo wojny otworzyła nowe linie produkcyjne w Rosji i nie zamierza wstrzymywać tam swojej działalności. Ponadto sieć sklepów Biedronka skupia się na promocji produktów własnej marki Top Chips.

Zobacz także: Domowe chipsy z makaronu. Jak je zrobić?

Nie tylko Biedronka toczy teraz długie negocjacje z PepsiCo. Holenderski supermarket internetowy Picnic również wycofał z początkiem roku chipsy Lay’s ze swojego asortymentu, bo nie mógł dojść do porozumienia w zakresie cen produktów.

***

Sprawdź też: Czy bać się małpiej ospy? Lekarka zabrała głos

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: chipsy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy