Prawdziwa historia PRL-u
Kilkadziesiąt lat PRL-u całkowicie odmieniło polską rzeczywistość. "Oblicza PRL-u" i "Sekrety PRL-u" to dwie książki, dzięki którym czytelnik pozna nieznane historie epoki socjalizmu.
Jakie korespondencje otrzymywało Biuro Listów i Inspekcji? Kim był Andrzej Kiszka i czemu władza tak bardzo się go obawiała? "Oblicza PRL-u" to zbiór historycznych faktów i anegdot z czasów socjalizmu. Czytelnik będzie mógł dowiedzieć się m.in. kto i na jakiej podstawie wybierał obiekty kultu podczas obchodów Święta 1. Maja oraz jak wyglądały relacje między Kościołem a władzą.
To, co wyróżnia "Oblicza PRL-u" na tle innych historycznych książek, to przede wszystkim ciekawa forma - każdy rozdział stanowi odrębną całość. To zbiór wspomnień, dzienników, wywiadów i artykułów, które doskonale opisują ówczesne realia.
"Sekrety PRL-u" to opis niewiarygodnych historii z okresu Polski Ludowej. Nieudane zamachy na pierwszych sekretarzy, plaga alkoholizmu wśród polskiego społeczeństwa i... władzy - to popularno-naukowa pozycja, która odkrywa przed czytelnikiem najbardziej skrywane tajemnice ówczesnego systemu. Po raz pierwszy czytelnicy będą mieli szansę przeczytać cały wywiad znanej lewicowej publicystki Marii Turlejskiej z Władysławem Gomułką z 1980 roku. Pierwszy sekretarz przyznaje w rozmowie, że jego polityczne decyzje często nie uzyskiwały aprobaty innych partyjnych działaczy: - byłem często osamotniony w Biurze Politycznym. W 1956 - też, kiedy chciałem zalegalizować strajki, ale wszyscy byli przeciw.