Reklama

Reklama

Przypadkowi bohaterowie

Przypadek sprawił, że John i Osman dokonali wielkich rzeczy. John pomaga seniorom, podczas gdy Osman opiekuje się zwierzętami. Historie ich życia pokazują, że czasem pozornie nieistotne zdarzenia mogą być początkiem inicjatyw zmieniających świat na lepsze.

Pomoc seniorom


Reklama

John jest elektrykiem i wyremontował cały dom pewnej starszej pani, i to zupełnie za darmo. Pewnego dnia, dostał zlecenie naprawy oświetlenia w domu pewnej kobiety. Kiedy przybył pod wskazany adres zobaczył, że budynek wymaga wielu napraw, a w zasadzie pilnie potrzebuje generalnego remontu. Nie działała w nim instalacja elektryczna, przeciekał dach, z sufitu odpadał tynk, podłoga była w opłakanym stanie, a po domu biegały gryzonie.

Starsza pani nie miała ani siły, ani środków, by się tym zająć sama. Nie miała też rodziny, która mogłaby jej w tym pomóc. Gloria nie zdawała sobie sprawy, że mieszkanie w tym miejscu jest niebezpieczne. John zdecydował, iż musi zrobić coś w tej sprawie. Zebrał grupę przyjaciół i uporządkowali dom za darmo. Niestety, im więcej robili, tym więcej wychodziło rzeczy do zrobienia.

Mężczyzna zamieścił apel w internecie, a zaczął go słowami "miła starsza pani potrzebuje pomocy". Niepodziewanie ludzie z wszystkich zakątków Stanów Zjednoczonych zaczęli deklarować chęć wsparcia seniorki z Minnesoty. Internauci w miesiąc uzbierali 150 tys. dolarów  na gruntowny remont jej domu. Dzięki ich hojności, John wraz ze swoja ekipą zmienili ruderę, w piękne, wygodne i bezpieczne miejsce otoczone malowniczym ogrodem.

Jego akcją zainteresowała się telewizja, a dostawcy nieodpłatnie podarowali wiele materiałów budowlanych. Wkrótce inni starsi ludzie zaczęli prosić o pomoc w remoncie ich domu. Jednorazowa akcja zapoczątkowała narodową kampanię pomocy seniorom. Pod nazwą "Gloria’s Gladiators" czyli "Wojownicy Glorii" profesjonaliści z wolontariuszami wykonywali remonty domów należących do starszych osób. Czasem zmienianie świata zaczyna się od jednego dobrego uczynku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje