QUIZ: Sprawdź swoją wiedzę o kotach. Tylko prawdziwy znawca zdobędzie 12 punktów

Jako że 17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota, przygotowaliśmy dla miłośników futrzaków specjalny quiz wiedzowy. Uwaga, test nie należy do najprostszych, a komplet punktów jest w stanie zdobyć tylko prawdziwy ekspert. Podejmiecie się wyzwania? Powodzenia!

Sprawdźcie swoją wiedzę na temat kotów
Sprawdźcie swoją wiedzę na temat kotów123RF/PICSEL

Światowy Dzień Kota: Istota zwierzaków na świecie

Już w starożytnym Egipcie koty były bliskimi towarzyszami ludzi. Co ciekawe, zajmowały także szczególne miejsce w świątyniach. Osoby, które ośmieliły się je skrzywdzić, były surowo karane. Zdarzało się również, że bogowie byli identyfikowani ze zwierzętami, w tym niektórzy związani byli nawet z kotami. Przykładowo, Bogini Bastet przedstawiana była jako kotka lub kobieta z kocią głową.

Koty mają także niebagatelne znaczenie we współczesności. Są naszymi przyjaciółmi, współlokatorami, towarzyszami, ale bywa i tak, że pełnią istotne funkcje publiczne. Przykład? 18 lipca 1997 roku na Alasce w Stanach Zjednoczonych mianowano kota o imieniu Stubbs na honorowego burmistrza Talkeetny. Sprawował tę funkcję przez 20 lat. Choć nie miał rzeczywistej władzy, to był uwielbiany przez swoich mieszkańców i odwiedzających.

Obecnie wielu ludzi na świecie docenia obecność naszych futrzastych przyjaciół. Od 17 lutego 2000 roku we Włoszech obchodzi się Światowy Dzień Kota. Natomiast od 2006 roku mamy okazję świętowania go także w Polsce.

Kliknij w obrazek i dowiedz się więcej na temat kotów
Kliknij w obrazek i dowiedz się więcej na temat kotówopracowanie własneINTERIA.PL

Trudny quiz o kotach. Tylko prawdziwy specjalista otrzyma komplet punktów

Z okazji Światowego Dnia Kota przygotowaliśmy specjalny quiz, który pomoże wam poszerzyć wiedzę na temat domowych towarzyszów. Sprawdźcie, jak wiele wiecie na temat kotów. Tylko prawdziwi eksperci zdobędą 12 punktów. Gotowi? Start!

QUIZ: Wiedza o kotach. Zdobędziesz 12 punktów?

QUIZ: Wiedza o kotach. Zdobędziesz 12 punktów?

Sprawdźcie nasze pozostałe quizy:

Sigrid - kocia influencerka, która jeździ na rowerze© 2022 Associated Press
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas