Trudny QUIZ wyłącznie dla prawdziwych kociarzy! 6/12 to naprawdę niezły wynik!
Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kota! To święto dla prawdziwych kocich miłośników. Ten dzień mogą obchodzić zarówno właściciele kotów, jak i osoby, które nie mają zwierzaka w domu. Nawet jeżeli nie posiadasz kota, nic nie stoi na przeszkodzie, byś sprawdził swoją wiedzę na temat tych zwierzaków. Jak wiele wiesz na temat kotów? Możesz się zaskoczyć, jak bardzo ciekawe są to zwierzęta. Oto nasz szybki quiz na temat kotów!
Spis treści:
Międzynarodowy Dzień Kota w Polsce. Kiedy obchodzimy?
W Polsce 17 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kota, który po raz pierwszy był obchodzony w 2006 roku. Święto obchodzone jest nie tylko przez właścicieli kotów, ale również przez osoby, które nie posiadają kociego przyjaciela w domu. Celem tego dnia jest zaznaczenie znaczenia kotów w codziennym życiu człowieka oraz przypomnienie innym o kotach bezdomnych i tych, które żyją w schroniskach. Święto ma zachęcać do pomocy zwierzętom. Koty, które nie mają na tyle szczęścia, aby móc obchodzić ten dzień w domowym zakątku, można obdarować na wiele innych sposobów. Jednym z nich jest po prostu dokarmianie osiedlowe kota, który doceni pomoc i odwdzięczy się mruczeniem. Zwierzęta, które znajdują się w schroniskach, można obdarować paczkami z najpotrzebniejszymi artykułami.
Międzynarodowy Dzień Kota za granicą
Historia powstania Dnia Kota sięga głębszych korzeni. Pierwszy Dzień Kota obchodzony był 17 listopada 1990 roku we Włoszech, który powstał z inicjatywy włoskich dziennikarzy. Pomimo zapoczątkowania tego święta we Włoszech w listopadzie, Międzynarodowy Dzień Kota obchodzony jest również 17 lutego.
Dzień kota w innych krajach:
- Japonia - 22 lutego
- Rosja - 1 marca
- Wielka Brytania - 8 sierpnia
- Stany Zjednoczone - 29 października
- Włochy - 17 listopada (Międzynarodowy Dzień Czarnego Kota)
Międzynarodowy Dzień Czarnego Kota. Czy czarne koty przynoszą pecha?
17 listopada we Włoszech obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Czarnego Kota ustanowiony w 2007 roku przez włoskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt i Środowiska oraz Ruch Obrony Czarnych Kotów. Jest to bardzo ważne święto, którego celem jest uświadomienie innym, że czarne koty wcale nie są pechowe i mają taką samą wartość jak wszystkie inne koty. Ten szczególny dzień ma zniechęcać do negatywnych stereotypów. Czarne koty niegdyś przez wiele przesądów i uprzedzeń były palone żywcem, wieszane oraz obdzierane ze skóry. Ciekawostką jest, że ten dzień nie jest przypadkowy. Liczba 17 we Włoszech jest uważana za liczbę pechową.
Jak wiele wiesz na temat kotów? Sprawdź swoją wiedzę o kotach w naszym quizie!