Reklama

Quiz: Telewizja w latach 90. Jak wiele pamiętasz?

Lata 90. XX wieku niektórzy określają mianem “czasów dzikiego zachodu”. Po 43 latach upadł system komunistyczny, a w Polsce dopiero zaczynały się kształtować nowe struktury polityczne, społeczne i ekonomiczne. Wolny rynek był czymś nowym i nieznanym. Pojawiły się też prywatne media, które zaczęły konkurować z TVP. Jak wiele pamiętasz z tamtego okresu?


Telewizja w latach 90. była zupełnie inna niż obecnie. Wiele w niej było naleciałości z epoki PRL-u, ale pojawiały się też symptomy nowej rzeczywistości, przykładem mogą być reklamy, które co prawda pojawiał się jeszcze w poprzedniej epoce, ale wówczas ich sens był o wiele mniejszy - i tak większość przedsiębiorstw należała do państwa. W latach 90 powstało wiele nowych firm, niektóre zakłady zostały sprywatyzowane, na rynek weszli nowi, zagraniczni gracze - reklama podobnie jak na zachodzie zaczynała pełnić istotną rolę. 

Reklama

W latach 90 Polacy mogli też nadrobić wiele zachodnich produkcji filmowych i telewizyjnych, które do tej pory były niechętnie widziane przez władze. Mimo wielu z miany były też programy, które trwały niezmiennie od lat 50, kiedy to pojawiła się w Polsce telewizja. Jak wiele pamiętasz z tego okresu? Wypełnić nasz quiz i pochwal się wynikiem. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: historia Polski | quiz | quizy | telewizja | lata 90.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy