Reklama

QUIZ: Wakacje w PRL-u. Tak wypoczywaliśmy w minionych czasach

Wakacje w pełni. Wielu z nas wybiera się na urlop do zagranicznych kurortów, inni decydują się na relaks w kraju. Okazuje się, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu wakacje Polaków znacznie różniły się od tych, na które wybierają się dzisiaj. I choć PRL kojarzy się głównie z kartkami na produkty spożywcze, peweksami, czy stanem wojennym, to również wakacje spędzaliśmy w trochę inny sposób. Jak wyglądał urlop w czasach PRL-u? Przypomnij sobie w naszym nostalgicznym quizie.

Wakacje w PRL: o tym mogliśmy tylko pomarzyć

Jedną z głównych różnic pomiędzy wakacjami w czasach PRL-u a tymi obecnymi były możliwości spędzenia wolnego czasu. O wyjeździe np. do Francji, czy Anglii można było tylko pomarzyć. Nie tylko otrzymanie paszportu praktycznie graniczyło z cudem, taka wycieczka wiązałaby się z ogromnymi kosztami, dlatego wakacje najczęściej spędzano w Polsce. Popularne były miejsca uzdrowiskowe, a także polskie morze oraz liczne w naszym kraju jeziora.

Zobacz również: Moda w PRL-u. Pamiętasz te czasy? Sprawdź się w naszym quizie

Reklama

Lodówka turystyczna, przyczepa campingowa i przenośna kuchenka - w PRL-u królował biwak!

Wakacje nad jeziorem, morzem, w górach - tak odpoczywali Polacy w PRL-u. Trudno nie przyznać, że w tamtych czasach podczas urlopu królował biwak. Z wysiłkiem trzeba by szukać kogoś, kto nigdy nie spał w namiocie czy przyczepie kempingowej podczas wakacyjnego wyjazdu. I chociaż taki sposób wypoczywania dziś może wydawać się raczej niekomfortowy, to właśnie z biwaku wiele "dzieci PRL-u" ma najlepsze wspomnienia. Wystarczył namiot, ognisko i kilka piosenek w pamięci, by spędzić dobry czas ze znajomymi na obozie biwakowym. Tym, którzy wybierali się na dłuższe wypady biwakowe, przydawały się np. przenośna kuchenka na gaz, scyzoryk, przenośna lodówka, czy menażki biwakowe. W dzisiejszych czasach powraca moda na biwakowanie i camping, jednak to właśnie w czasach PRL-u ich popularność byłą największa.

Zobacz również: QUIZ: Pamiętasz teksty z serialu "Alternatywy 4". Wróć do czasów PRL-u

QUIZ: Urlop w PRL-u. Ile pamiętasz?

Zobacz również: QUIZ: Jedzenie w PRL-u. Ile pamiętasz?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: quizy | Czar PRL | nostalgia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy