Reklama

Retrogradacja Merkurego. Zjawisko na niebie niepokoi fanów astrologii!

Na niebie w 2022 roku będzie można zauważyć kilka niesamowitych zjawisk. Niektóre widać gołym okiem, inne niekoniecznie, jednak astrolodzy zwracają na nie uwagę i wierzą, że wszystko, co się dzieje w kosmosie, ma znaczenie. Nawet jeśli nie zwiastuje to niczego dobrego. Wiele osób obawia się czterokrotnej retrogradacji Merkurego. Co to takiego i, kiedy można się jej spodziewać?

Kiedy retrogradacja Merkurego w 2022 roku?

Jak ustalili astrolodzy, w 2022 roku retrogradacja Merkurego nastąpi w okresach: 

od 14 stycznia do 3 lutego

od 10 maja do 2 czerwca

od 9 września do 2 października

od 29 grudnia do 18 stycznia

Retrogradacja Merkurego. Co to za zjawisko?

Retrogradacja Merkurego to zjawisko optyczne, które polega na wejściu planety w ruch wsteczny, a ruch przeciwny, niż większość ciał poruszających się w jednym momencie na danej orbicie.

Oczywiście planety nie zmieniają kierunku swojego ruchu czy obrotu z minuty na minutę, tylko po prostu nam się tak wydaje, gdy Ziemia znajduje się w wyjątkowym położeniu do danej planety. W tym przypadku - do Merkurego. 

Reklama

Jak wiadomo, ciała niebieskie w Układzie Słonecznym poruszają się z różnymi prędkościami i znajdują się od siebie w różnych odległościach.

Retrogradacja Merkurego u niektórych budzi obawy

Osoby, które wiedzą, że ruch planet ma na nas realny wpływ, często sądzą, że retrogradacja Merkurego to niepokojące zjawisko i obawiają się go. Dlaczego?

 Merkury jest planetą odpowiedzialną za naszą sferę życia związaną z komunikacją, więc nieprzemyślane słowa w okresie jego retrogradacji mogą być przyczyną drobnych nieporozumień i poważnych konfliktów. 

Nie należy więc wtedy działać pochopnie, tylko dwa razy się zastanowić przed podjęciem ważnej decyzji, takiej jak podpisanie umowy, wzięcie kredytu, spotkanie z osobą, za która nieszczególnie przepadamy, czy negocjacje biznesowe.

Czytaj również:

Meghan Markle w modnym burgundzie. Najmodniejszy kolor jesieni 2021

Kelly Clarkson wygrała w sądzie. Brandon nie otrzyma rancza

Katarzyna Sokołowska wygląda obłędnie w dłuższych włosach!

Zobacz także: 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy