Reklama

Reklama

Rossmann wycofuje produkty. GIS ostrzega - nie jedz ich!

Nowe ostrzeżenie GIS. Tym razem Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o wycofaniu chipsów kukurydzianych (określonych partii) ze sklepu Rossmann. - Spożycie zanieczyszczonych produktów może stanowić ryzyko dla zdrowia konsumentów - czytamy w oficjalnym komunikacie GIS.

Ostrzeżenie GIS - wycofanie określonych partii chipsów kukurydzianych

Ze sklepów Rossmann znika popularny produkt.  O sprawie, Główny Inspektorat Sanitarny dowiedział się poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF).  Jak czytamy w komunikacie Firma Snack Food Poco Loco wycofała chipsy kukurydziane partii określonych poniżej, z powodu stwierdzenia wysokiej zawartości alkaloidów tropanowych w surowcu użytym do ich produkcji.

Sprawdź także: Popularny alkohol znika ze sklepowych półek. Gis ostrzega - nie pij tego!

Reklama

Szczegóły dotyczące wycofanych z Rossmanna produktów:

  • Nazwa produktu: enerBiO Tortilla Chips Paprika 125g
  • Wyprodukowano dla: Dirk Rossmann GmbH
  • Dystrybutor w Polsce: Rossmann SDP Sp. z o.o., ul. Św. Teresy 109, 91-222 Łódź
  • Wycofaniu podlega produkt z kodem kreskowym (EAN) 4305615678559, bez względu na numer partii i datę minimalnej trwałości
  • Nazwa produktu: enerBiO Tortilla Chips Meersalz 125g
  • Wyprodukowano dla: Dirk Rossmann GmbH
  • Dystrybutor w Polsce: Rossmann SDP Sp. z o.o., ul. Św Teresy 109, 91-222 Łódź
  • Wycofaniu podlega produkt z kodem kreskowym (EAN) 4305615678641, bez względu na numer partii i datę minimalnej trwałości


Wycofane produkty z Rossmanna - zalezenia dla klientów 

- Firma Rossmann SDP Sp. z o.o. poinformowała wszystkie drogerie Rossmann o konieczności wycofania z obrotu kwestionowanych produktów bez względu na nr partii i datę minimalnej trwałości. Produkty zostały również wycofane ze sprzedaży internetowej - czytamy w ostrzeżeniu GIS. 

GIS informuje również klientów, aby nie jedli wskazanych w komunikacie chipsów. 

- GIS

Jak zapewnia firma, we wszystkich drogeriach Rossmann SDP wywieszona została informacja dla klientów o możliwości zwrotu ww. produktów.  Natomiast organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują działania, które podejmowane są przez dystrybutora.

Czym zajmuje się GIS?

GIS to skrót od Główny Inspektorat Sanitarny. Jest to główny ośrodek kontrolujący sprzedawane towary w różnych sklepach. W trakcie badań wykrywa się nieprawidłowości, które pojawiły się w danej partii produktu. GIS podejmuje decyzje o wycofaniu towarów z obiegu, gdyż mogą doprowadzić do uszkodzenia zdrowia lub życia klienta. Bada się produkty spożywcze, suplementy diety i produkty codziennego użytku.

Co to oznacza, że produkt został wycofany?

Wycofanie produktu oznacza tyle, co całkowite usunięcie produktu o danej partii ze sprzedaży. Po kontrolnych badaniach zwykle sklepy wycofują z półek towar, a klienci proszeni są o odesłanie towaru, celem poddania go badaniom. Główny Inspektorat Sanitarny zaleca wycofanie towaru i monitoruje proces.

Czytaj również: GIS wycofuje kolejne partie produktów. Sprawdź, czego już nie ma w sklepie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: GIS

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy