Reklama

Reklama

Popularny alkohol znika ze sklepowych półek. GIS ostrzega - nie pij go!

Główny Inspektorat Sanitarny wydał kolejne ostrzeżenie dotyczące żywności. 18 sierpnia 2022 roku poinformował o wycofaniu kolejnego produktu. Tym razem ze sklepowych półek znikają konkretne partie popularnego alkoholu. Chodzi o Lubelską cytrynówkę.

Ostrzeżenie GIS - wycofanie partii produktu Lubelska cytrynówka 28% 100 ml

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany przez firmę STOCK Polska Sp. z o.o., że wycofuje ona konkretne partie produktu Lubelska Cytrynówka 28% 100 ml. Powodem tej decyzji było zgłoszenie klienta, który wskazał, że znalazł w butelce fragmenty szkła

Ostrzeżenie GIS - wycofana Lubelska cytrynówka

GIS na swojej stronie podał również szczegóły dotyczące wycofanego produktu:

Reklama

  • Nazwa produktu: Lubelska Cytrynówka 28% 100 ml
  • Numery partii: od L19922010915 do L19922011000
  • Producent: STOCK Polska Sp. z o.o., ul. Spółdzielcza 6, 20-402 Lublin.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie: "Po otrzymaniu informacji spółka STOCK Polska Sp. z o.o. przeprowadziła pilne postępowanie wyjaśniające, w wyniku którego Zarząd spółki podjął decyzję o natychmiastowym wycofaniu z rynku produktu pochodzącego z przedmiotowej partii."  GIS monitoruje proces wycofania produktu. Główny Inspektorat Sanitarny wydał także zalecenia dla konsumentów. Jeśli posiadają wskazany produkt z partii objętych komunikatem, nie powinni go spożywać. 

Czym zajmuje się GIS?

GIS to skrót od Główny Inspektorat Sanitarny. Jest to główny ośrodek kontrolujący sprzedawane towary w różnych sklepach. W trakcie badań wykrywa się nieprawidłowości, które pojawiły się w danej partii produktu. GIS podejmuje decyzje o wycofaniu towarów z obiegu, gdyż mogą doprowadzić do uszkodzenia zdrowia lub życia klienta. Bada się produkty spożywcze, suplementy diety i produkty codziennego użytku.

Co to oznacza, że produkt został wycofany?

Wycofanie produktu oznacza tyle, co całkowite usunięcie produktu o danej partii ze sprzedaży. Po kontrolnych badaniach zwykle sklepy wycofują z półek towar, a klienci proszeni są o odesłanie towaru, celem poddania go badaniom. Główny Inspektorat Sanitarny zaleca wycofanie towaru i monitoruje proces.

Czytaj również: GIS wycofuje kolejne partie produktów. Sprawdź, czego już nie ma w sklepie

***

Zobacz również: 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: GIS

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy