Popularny alkohol znika ze sklepowych półek. GIS ostrzega - nie pij go!
Główny Inspektorat Sanitarny wydał kolejne ostrzeżenie dotyczące żywności. 18 sierpnia 2022 roku poinformował o wycofaniu kolejnego produktu. Tym razem ze sklepowych półek znikają konkretne partie popularnego alkoholu. Chodzi o Lubelską cytrynówkę.
Ostrzeżenie GIS - wycofanie partii produktu Lubelska cytrynówka 28% 100 ml
Zobacz również:
- PRL-owski klimat w starej stodole. Tu nadal świeci neon Pewexu. Nowa perełka na mapie Zielonej Góry
- Otwarcie opakowania z mąką może budzić odrazę. To wina mącznika młynarka
- Zagadka matematyczna z 1950 roku. Tylko sprawny umysł poda dobre rozwiązanie
- Znamy sekret ich długowieczności. Oto, czego nie jedzą mieszkańcy "niebieskich stref"
Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany przez firmę STOCK Polska Sp. z o.o., że wycofuje ona konkretne partie produktu Lubelska Cytrynówka 28% 100 ml. Powodem tej decyzji było zgłoszenie klienta, który wskazał, że znalazł w butelce fragmenty szkła.
Ostrzeżenie GIS - wycofana Lubelska cytrynówka
GIS na swojej stronie podał również szczegóły dotyczące wycofanego produktu:
- Nazwa produktu: Lubelska Cytrynówka 28% 100 ml
- Numery partii: od L19922010915 do L19922011000
- Producent: STOCK Polska Sp. z o.o., ul. Spółdzielcza 6, 20-402 Lublin.
Jak czytamy w oficjalnym komunikacie: "Po otrzymaniu informacji spółka STOCK Polska Sp. z o.o. przeprowadziła pilne postępowanie wyjaśniające, w wyniku którego Zarząd spółki podjął decyzję o natychmiastowym wycofaniu z rynku produktu pochodzącego z przedmiotowej partii." GIS monitoruje proces wycofania produktu. Główny Inspektorat Sanitarny wydał także zalecenia dla konsumentów. Jeśli posiadają wskazany produkt z partii objętych komunikatem, nie powinni go spożywać.
Czym zajmuje się GIS?
GIS to skrót od Główny Inspektorat Sanitarny. Jest to główny ośrodek kontrolujący sprzedawane towary w różnych sklepach. W trakcie badań wykrywa się nieprawidłowości, które pojawiły się w danej partii produktu. GIS podejmuje decyzje o wycofaniu towarów z obiegu, gdyż mogą doprowadzić do uszkodzenia zdrowia lub życia klienta. Bada się produkty spożywcze, suplementy diety i produkty codziennego użytku.
Co to oznacza, że produkt został wycofany?
Wycofanie produktu oznacza tyle, co całkowite usunięcie produktu o danej partii ze sprzedaży. Po kontrolnych badaniach zwykle sklepy wycofują z półek towar, a klienci proszeni są o odesłanie towaru, celem poddania go badaniom. Główny Inspektorat Sanitarny zaleca wycofanie towaru i monitoruje proces.
***
Zobacz również: