Reklama

Rowerem przez Islandię: podróż za niejeden uśmiech

W tej wyprawie jest wszystko, co decyduje o jej wyjątkowości – urzekające miejsce, nieszablonowy bohater, wartościowa motywacja i 50 tys. zł na ważny charytatywny cel. Już 15 lipca rowerem przez Islandię wyruszy Dariusz Sobczak – niepełnosprawny pasjonat sportów i podróżowania, który przekonuje, że niepełnosprawność nie jest wyrokiem. Przy wsparciu partnerów wyprawy chce nieść radość potrzebującym dzieciom, które dzięki akcji wyjadą na ferie marzeń.

- W dzisiejszych czasach niepełnosprawność nie musi być wyrokiem. Można żyć pełnią życia, spełniać się zawodowo, posiadać wspaniałą rodzinę i osiągać sukcesy sportowe. Trzeba tylko bardzo tego chcieć - mówi Dariusz Sobczak, który już 15 lipca wraz z dwoma synami wyruszy w dwutygodniową podróż rowerową ze wschodniego na zachodnie wybrzeże Islandii. Towarzyszyć im będzie, żona pana Dariusza - Zofia, miłośniczka podróży, organizatorka wypraw, odpowiedzialna za cześć logistyczną podroży, która zasiądzie za kierownicą Renault Kadjar - oficjalnego samochodu wyprawy.

Reklama

To trasa niezwykle wymagająca, także dla osób pełnosprawnych - Pan Dariusz zamierza ją pokonać na swoim handbike’u, czyli trójkołowym rowerze, którego konstrukcję udoskonala od wielu lat. Trudny, zróżnicowany teren, zmienne warunki pogodowe z pewnością nie ułatwią realizacji celu. Po drodze nie będzie komfortowych hoteli, w trasie zastąpi je ekwipunek turystyczny i namioty.

Dariusz Sobczak chce aby jego wyprawa nie była tylko i wyłącznie kolejnym rekordem, ale przede wszystkim przesłaniem - zarówno do osób pełno, jak i niepełnosprawnych, że ograniczenia tkwią zazwyczaj w naszych głowach, a osiąganie celów trudnych jest w zasięgu każdego człowieka.

- Tych, którzy już w to wierzą, chciałbym zainspirować do dalszego przesuwania granic i odkrywania nowych obszarów życia, także tych uważanych do niedawna za nieosiągalne - wyjaśnia Dariusz Sobczak.

Równie ważnym elementem akcji "Rowerem przez Islandię" jest jej cel dobroczynny.

1 lipca rusza charytatywna zbiórka kilometrów w aplikacji Endomondo. Aby wesprzeć akcję - wystarczy dołączyć do rywalizacji (www.roweremprzezislandie.pl), niezależnie od dyscypliny: rower, bieganie, pływanie i in. Stawka jest wysoka. Jeśli do 31 sierpnia (zakończenie akcji) uda się wspólnymi siłami zebrać 500 000 km, Renault Pietrzak wraz z firmą OKAM Capital oraz INSPIRE przekaże 50 000 zł na organizację ferii dla podopiecznych Centrum Opiekuńczo - Wychowawczego WZRASTANIE w Katowicach.

W ekipie podróżników znajdą się także partnerzy techniczni wyprawy - fotografowie Wojciech Radwański, specjalizujący się w fotografii lotniczej, znany głównie jako "Ra2nski", który w kraju i za granicą tworzy materiały reklamowe dla biur architektonicznych i firm motoryzacyjnych oraz Filip Blank, fotograf związany z branżą motoryzacyjną - jego prace publikowane były w magazynach "Ramp", francuskim "Sportauto" oraz w magazynie Bugatti "Ettore".  

Partnerem charytatywnym wyprawy jest Fundacja Biegamy z Sercem, która odpowiada za technologię umożliwiającą zbieranie kilometrów w aplikacji ENDOMONDO i jest organizatorem ferii dla dzieci.

Projekt "Rowerem przez Islandię" organizowany jest z okazji 25-lecia Renault Pietrzak.

Termin wyprawy: 15 lipca - 4 sierpnia 2019 r.

Okres zbierania kilometrów: 1 lipca - 31 sierpnia 2019 r.

Ilość kilometrów do zebrania: 500 000

Uczestnicy wyprawy: Dariusz, Zofia, Marcin, Michał Sobczak oraz Wojciech Radwański i Filip Blank.

Organizatorzy: Renault Pietrzak, Dariusz Sobczak z rodziną,

Sponsorzy i partnerzy: Okam Capital, Inspire

Partnerzy techniczni: www.ra2nski.com, Filip Blank

Partner charytatywny: Fundacja Biegamy z Sercem

INTERIA.PL/materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama