Reklama

Reklama

Róż we wnętrzach - dodaje elegancji i przytulności

W tym sezonie różowy jest równie popularny jak biały. Zwłaszcza w pudrowym wydaniu. Jest piękny - dodaje wnętrzu przytulności, spokoju i elegancji - przyznaje Marta Suchodolska. Choć jest to kolor wymagający, warto zaryzykować.

PAP Life: Czy można powiedzieć, że pudrowy róż to alternatywa dla bieli?

Marta Suchodolska: Nie można. Biały to kolor wyjątkowy, tak samo jak czarny. Co prawda, czarny co sezon ma swoje nowe alter ego - "granatowy to nowy czarny", "szary to nowy czarny", ale z białym rzecz ma się inaczej. I ze stuprocentową pewnością twierdzę, że róż to nie jest nowy biały. Biały kojarzy się z czystością, przestrzenią, ze świetlistością. Róż - z kobiecością, delikatnością, eterycznością. Niemniej w tym sezonie różowy jest równie popularny jak biały. Zwłaszcza w pudrowym wydaniu. Jest piękny - dodaje wnętrzu przytulności, spokoju i elegancji. I może walczyć z białym o puchar popularności.

Reklama

Jak można zaadoptować ten kolorystyczny element w naszych wnętrzach - nie da się ukryć, że zwykle kojarzony jest z cukierkowym wystrojem wnętrz małych dziewczynek, w jaki sposób można nadać mu nieco bardziej dojrzały charakter?

- Najważniejsze: nie powinniśmy utożsamiać różu z mocnym, wysyconym odcieniem, czyli właśnie cukierkowym. Tym, który spotkamy w pokojach dziewczynek. Dojrzały charakter możemy mu nadać na trzy sposoby: odcień, połysk, ilość. W odcieniu postawmy na pudrowy róż, czyli róż zmieszany z innym kolorem, z szarością, błękitem, beżem. W połysku - wybierajmy wersję matową, róż staje się znacznie bardziej elegancki. Punkt ostatni, ale równie ważny - wprowadzając ten kolor do wnętrz, pamiętajmy, żeby nie wykorzystywać dziewczęcego pomysłu na "total rose look". Pudrowy róż może pojawić się na dużych płaszczyznach - narzucie, zasłonach, ale zawsze jako maksimum 40 proc. powierzchni wnętrza.

W jakiej stylizacji sprawdzi się on najlepiej?

- Róż zawsze sprawdzi się w pomieszczeniach kobiecych - w sypialni, garderobie. Będzie też pięknie współgrał z typowo kobiecymi stylami, jak styl prowansalski czy shabby chic. Ale zachęcam do eksperymentowania. Na Westwing często eksperymentujemy z różem. Ostatnio na naszej stronie pojawiła się kampania "Girly Loft", w której połączyliśmy róż z industrialnymi, ciemnymi meblami. Efekt był zachwycający! Zaprezentowaliśmy także połączenie różu ze stylem glamour, dzięki któremu elegancki, acz chłodny glamour stał się przytulny.

Czy jest to kolor zobowiązujący czy z łatwością urozmaici każdą przestrzeń?

- Na pewno jest bardziej zobowiązujący niż biały lub paleta kolorów ziemi - te odcienie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu i w każdej aranżacji. Ale to właśnie zobowiązujące kolory stają się najczęściej tymi najmodniejszymi - tak jest i w tym przypadku. To kwestia wyboru pomiędzy bezpiecznymi odcieniami, a tymi bardziej odważnymi.

Z Martą Suchodolską, dyrektor kreatywną Westwing.pl, rozmawiała Monika Dzwonnik (PAP Life)

autorka: Monika Dzwonnik

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje