Reklama

Reklama

Rząd Malezji zamierza ograniczyć "kulturę gejowską" w filmach

Malezyjski rząd nie ukrywa, że krytycznie patrzy na wszelakie sceny związane ze środowiskiem LGBTQ w filmach prezentowanych w miejscowych kinach. Taka scena stała się powodem oficjalnego zakazu pokazywania filmu "Thor: Miłość i grom" w tym kraju. Na tym nie koniec. Jeden z malezyjskich ministrów, Zahidi Zainul Abidin, zapowiada, że miejscowe władze zrobią wszystko, by ograniczyć w kinach tzw. "kulturę gejowską".

Cenzura w Malezji i innych krajach

"Thor: Miłość i grom" nie jest jedynym filmem, który z powodu scen z udziałem przedstawicieli społeczności LGBTQ został zakazany w malezyjskich kinach. Podobny los spotkał też animację "Buzz Astral". Obydwa tytuły analizowała tam instytucja, która decyduje o dopuszczaniu filmów do dystrybucji w miejscowych kinach. Ponieważ studio Disneya nie zgodziło się na wycięcie z nich spornych scen, produkcje te nie trafiły na ekrany. W sumie "Buzz Astral" został zakazany w ponad szesnastu muzułmańskich krajach.

Do tej sprawy odniósł się teraz minister komunikacji i multimediów Zahidi Zainul Abidin. 

Walka z "kulturą gejowską"

Reklama

Po czym zapowiedział, że wspólnie z rządowym wydziałem religijnym, zobowiązał się ograniczyć rozprzestrzenianie się gejowskiej kultury w Malezji. Zrzucił winę na tzw. "zagraniczne elementy", które stają się coraz bardziej subtelne w swoich metodach, przez co wymuszają na malezyjskich władzach większą czujność. Prosił o nią również miejscowe społeczeństwo.

Minister zapowiedział też, że rząd podejmie "poważne akcje" przeciwko osobom promującym środowiska LGBTQ. Ubolewa jednak nad tym, że jego władza nie obejmuje zagranicznych serwisów streamingowych czy TikToka. Dzięki temu studio Disneya może prezentować swoje produkcje na platformie Hotstar, czyli azjatyckiej wersji Disney+. Udostępniony tam został już film "Buzz Astral" jednak z zastrzeżeniem, że jest on dozwolony dla widzów, którzy skończyli 18 lat.

***

Zobacz również:

To anielskie imię zyskuje na popularności. Rodzice nazywają tak córki coraz częściej

"Zdradziłam na wakacjach i dobrze się z tym czuje. Powinnam powiedzieć partnerowi?" [LIST]

Tego nie rób podczas wakacji. Lista najbardziej żenujących zachowań

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Malezja | cenzura

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy