Reklama

Reklama

Sextet czyli ROMA I JULIAN

17 czerwca 2013 w warszawskim Teatrze Capitol wystawiona zostanie sztuka w reżyserii Krzysztofa Jaroszyńskiego zatytułowana Sextet czyli Roma i Julian. W rolach głównych zagrają Hanna Śleszyńska i Paweł Wawrzecki.

Akcja dzieje się współcześnie w Klinice Transseksuologii. W sali leży ROMA, młoda dziewczyna, która podjęła decyzję o zmianie płci. Przy niej,  dużo starszy MĄŻ, który próbuje odwieść żonę od postanowienia bycia chłopakiem.

W sali obok leży 25-letni JULIAN, który zdecydował operacyjnie zostać kobietą. Obok łóżka rozpacza jego MATKA, która samotnie wychowała go i obwinia siebie o  decyzji syna. Na korytarzu MATKA przypadkiem spotyka MĘŻA. Okazuje się, że oboje za młodu się znali, byli nawet parą narzeczonych i planowali ślub.

Reklama

MATKA i MĄŻ wspominają tamte czasy, a tymczasem ROMA i JULIAN zaczynają się sobie podobać. MATKA spostrzega rodzącą się namiętność między młodymi i wraz z MĘŻEM snują intrygę, by jeszcze przed operacją ROMA i JULIAN zaczęli żyć ze sobą. To może ich zniechęcić do zmiany płci, zwłaszcza gdyby ROMA zaszła w ciążę.

Podczas spotkania całej czwórki MATKA wyjawia przez lata skrywaną tajemnicę: JULIAN jest synem MĘŻA ROMY. To komplikuje sytuację. W dodatku na osobności MĄŻ oświadczył się MATCE i chce z nią być po rozwodzie z ROMĄ. Tymczasem młodzi spotykają się w łóżku JULIANA.   Zaczynają się kochać, gdy nagle JULIAN wpada na genialny pomysł...

Dzień przed opuszczeniem kliniki. ROMA jest już ROMANEM, JULIAN-JULIĄ. W pokoju ROMANA jego do niedawna MĄŻ ustala warunki rozstania. W sąsiednim pokoju MATKA instruuje JULIĘ  jak zachowuje się kobieta, kiedy nagle przypomina sobie, że tego  dnia są imieniny ojca , czyli dziadka JULII.

MATKA dowiaduje się że dziadek z okazji 80-rocznicy chce przekazać firmę jedynemu WNUKOWI. Nie wnuczce! Wobec tego prosi by JULIA, chociaż  w urodziny dziadka udawała mężczyznę. JULIA i ROMAN decydują się wyjawić dziadkowi prawdę SMS-em. Niestety niewłaściwie sformułowany i źle wysłany, został źle zrozumiany.

Po chwili MATKA dostaje wiadomość o śmierci swojego ojca, który na skutek odebranej wiadomości telefonicznej dostał zawału. W tej sytuacji MĄŻ oświadcza, że przejmie problemy związane ze spadkiem, byle MATKA się nie denerwowała i uważała na płód. MATKA dostaje drugi telefon, że dziadka uratowano. To mniej podoba się MĘŻOWI.

Idą do JULII z dobrą wiadomością. Tylko dla każdego dobra wiadomość jest inna: MATKA oświadcza, że dziadek żyje, MĄŻ oświadcza, że żeni się z MATKĄ i, że ona jest w ciąży. JULIA oświadcza, że ona też będzie miała dziecko z ROMANEM. Okazuje się, że mówią o jednej i tej samej ciąży. MĄŻ jest osłupiały, MATKA ujawnia nową tajemnicę: nosi bliźniaki...

Czy po zamianie płci nadal będą się kochać???

W szalonych czasach transseksuologii i zabiegów in vitro staje się normalne, że dla tej samej osoby będziesz ojcem a jednocześnie siostrą. Czy to w ogóle możliwe? W brawurowej komedii " Sextet czyli Roma i Julian" Krzysztofa Jaroszyńskiego- tak!!!

Twórca serialowego hitu "Daleko od noszy" i odtwórcy kultowych ról siostry Basen i doktora Kidlera w innym wcieleniu - znowu razem!

Obsada:

Hanna Śleszyńska

Paweł Wawrzecki

Agata Wątróbska/ Anna Oberc

Bartłomiej Firlet

 

Autor: Krzysztof Jaroszyński

Reżyseria: Krzysztof Jaroszyński

Asystentka Reżysera: Joanna Cywińska

Muzyka wykorzystana w spektaklu: 5th Symphony kompozytor Ludwig van Beethoven

Aranżacja: Keith J Blainville  "Three way split"

Kompozytor: Dick Walter "Romantic evening"

Kompozytor: Gary Hughes

Scenografia: Piotr Truwelt

Rekwizyty: Dorota Sławecka

Kostiumy: Magdalena Kowalska/ Joanna Snopek

Charakteryzacja: Wioletta Wypijewska

Producent : Gabi Sp. z o.o.

INTERIA.PL/Informacja prasowa
Dowiedz się więcej na temat: spektakl | teatr | Teatr Roma

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy