Reklama

Reklama

Sprawdź, gdzie najlepiej spędzić karnawał!

Karnawał to czas hucznych zabaw, bali maskowych i imprez klubowych. Wielu z nas tańczy, pląsa i podryguje w rytm wesołych piosenek na stylizowanych dancingach i potańcówkach u znajomych. Można jednak ten czas wykorzystać zupełnie inaczej i przeżyć przygodę życia! Uliczne karnawały we Francji, Belgi i we Włoszech to doskonały pomysł na zimowy wypad, którego długo nie zapomnisz.

Odrobinę lata w środku zimy zapewni ci karnawałowy odpoczynek na Wyspach Kanaryjskich. Możesz pobawić się wraz z mieszkańcami Teneryfy. Zabawa karnawałowa trwa tam aż miesiąc! Okresowi karnawałowego szaleństwa towarzyszy cała masa atrakcji: wybory Miss Karnawału, parady, koncerty, pokazy fajerwerków, największą z nich jest zaś pochód przyozdobionych karoc.

Reklama

Z karnawałem wiąże się również ciekawa tradycja tzw. "pożegnanie sardynki" . W czasie trwania święta, drewnianą rybę przewozi się z wyznaczonego miejsca nad morze, a tam dokonuje jej rytualnego spalenia. Nie może wtedy zabraknąć udawanego żalu po sardynce, później natomiast jest już tylko świetna zabawa!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje