Reklama

Reklama

"Squid Game" ma negatywny wpływ na uczniów? Szkoły apelują do rodziców

"Squid Game" bije rekordy popularności. Serial na Netflixie cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a co za tym idzie, staje się międzynarodowym hitem. Zaobserwowano, że nastolatkowie próbują przenieść fabułę serialu do świata rzeczywistego. W Belgii oraz w Wielkiej Brytanii władze szkół zaapelowały do rodziców uczniów.

O czym jest serial "Squid Game"?

"Squid Game" to dramat z Korei Południowej, który na Netflixie pojawił się 17 września 2021 roku. Od tamtego czasu produkcja zdobyła rzeszę fanów na całym świecie. 

W tym dziewięcioodcinkowym serialu 456 pogrążonych w długach osób bierze udział w rozgrywkach inspirowanych grami z dzieciństwa. Zdesperowani walczą o duże pieniądze. Nie wiedzą jednak, że mogą stracić życie. 

Szkoły apelują do rodziców

Zauważono, że dzieci oraz młodzież próbuje naśladować sceny z serialu "Squid Game". Sygnały świadczące o tym, że serial może negatywnie wpływać na uczniów, zaobserwowano w jednej z brytyjskich szkół.

Rodzice uczniów uczęszczających do szkoły podstawowej im. Johna Bramstona w Ilford otrzymali list od dyrekcji. Dotyczył on zachowania dzieci, które podczas zabawy udają oddawanie strzałów do siebie nawzajem, by w ten sposób odwzorować serial. 

Reklama

Zaznaczono, że kopiowanie scen może być niebezpieczne, a rodzice uczniów, którzy przejawią takie zachowanie, będą wzywani do szkoły. Ponadto podkreślono, że serialu nie powinny oglądać osoby poniżej 16. roku życia. 

Podobne zachowanie zaobserwowano w Belgii. W jednej ze szkół doszło do znęcania się nad osobami, które nie zdołały ukończyć zadań z serialu. Do rodziców zwrócono się, by porozmawiali z dziećmi i podkreślili, by nie stosowali przemocy wobec słabszych.

Wpływ serialu "Squid game" na dzieci

O serialu "Squid game", wpływie na dzieci oraz sposobie jego interpretowania wypowiedział się Jakub Andrzejczak - doktor nauk humanistycznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. 

Zdaniem Jakuba Andrzejczaka serial w oczach osób dorosłych może być interesujący i nieść za sobą nawet pozytywne wartości, jednak w przypadku małych dzieci sposób interpretacji serialu jest zupełnie inny. Przede wszystkim jedynym przekazem, który do nich trafia, jest "przemoc jako kara za porażkę".

Jakub Andrzejczak w facebookowym wpisie zaapelował do rodziców dzieci, które miały styczność z serialem "Squid game".


Czytaj więcej:

Jamie Oliver: Zawsze o dwa kroki przed

Konkurs Chopinowski trwa w najlepsze. Ilu Polaków walczy dalej o zwycięstwo?

Matka pigułki antykoncepcyjnej. Kim była Margaret Sanger?

Zobacz także:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Squid Game

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje