Reklama

Reklama

"Święta będą ciepłe, deszczowe". Kiedy powrót zimy?

21 grudnia to najkrótszy dzień w roku. Dziś również przypada początek astronomicznej zimy. Ona jednak w tym sezonie zawitała do Polski wcześniej, a w ciągu kilku dni mają zniknąć jej oznaki w postaci śniegu. Czy to oznacza, że święta nie będą białe? Wyjaśnia to synoptyk Kazimierz Walaszek.

Czy śnieg zostanie z nami do świąt?

Jeśli chodzi o podejście do zimy, to ludzie najczęściej dzielą się na dwie grupy - tych, którzy ją kochają i tych, którzy nienawidzą. Jednak trochę inaczej sprawa wygląda, kiedy mowa o świętach. Wtedy większość z nas oczekuje na śnieg stwarzający specjalną atmosferę. Czy w tym roku możemy na niego liczyć?

Po tym, jak w zeszłym tygodniu spadło wiele śniegu, oczekiwania na białe Boże Narodzenie 2022 wzrosły. Niestety obecnie temperatury są plusowe. W święta ma być nawet jeszcze cieplej i choć wciąż dużo białego puchu zalega na polskich drogach, to jest szansa, że nie utrzyma się przez kolejnych kilka dni.

Reklama

Prognoza pogody na święta

O prognozę pogody na święta zapytaliśmy synoptyka, Kazimierza Walaszka z Albedo. Ekspert jasno zaznaczył, że nadchodzące Boże Narodzenie przyniesie raczej wiosenną aurę - ma być ciepło, pochmurnie, z możliwym opadami deszczu.

Śnieg pozostanie natomiast w górach, jednak warunki narciarskie będą słabe z uwagi na mokry i lepki biały puch. 

Spodziewane temperatury podczas świąt mieszczą się w zakresie od 4-5 stopni na Podlasiu do 10 na zachodzie. Po Bożym Narodzeniu w tym rejonie Polski termometry mogą pokazać nawet 12-13 stopni.

Przewidywania na Sylwester i Nowy Rok

Podobna pogoda ma utrzymać się do końca roku. Śniegu nie należy się spodziewać również w Sylwestra i Nowy Rok. Taka wiosenna aura może ustąpić miejsca prawdziwej zimie dopiero z początkiem stycznia. 

Kiedy w takim razie można ponownie oczekiwać zimowej pogody? Krzysztof Walaszek tłumaczy, że na chwilę obecną ochłodzenia i powrót śniegu są przewidywane na drugi dzień 2023 roku.

Zobacz również: Fatalne prognozy na Boże Narodzenie. Pogoda przed świętami da się Polakom we znaki

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogody | pogoda na święta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy