Reklama

Reklama

Szokująca pomyłka w zakładzie pogrzebowym w Kielcach. Skremowano zwłoki wbrew woli rodziny

61-latek zlecił przygotowania ciała zmarłej osoby do tradycyjnego pochówku. Okazało się, że zwłoki zostały skremowane. Za całe zamieszenie odpowiedzialna jest kielecka Zieleń Miejska, która już wydała w tej sprawie oficjalne oświadczenie. Jak wyjaśnia spółka, do pomyłki doszło z winy pracownika.

Do rażącej pomyłki doszło w poniedziałek w Miejskim Zakładzie Usług Pogrzebowych w Kielcach, który zarządzany jest przez Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach.

Tam, bez informowania rodziny, skremowano zwłoki, które miały być przygotowane do tradycyjnego pochówku. Sprawę potwierdza kielecka policja, a mężczyzna, który zlecił usługę, został poinformowany o prawie do złożenia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Do tej pory taki wniosek nie wpłynął.

Zobacz również: Jak rozpoznać problemy z krążeniem krwi?

Reklama

Zakład pogrzebowy przyznaje się do winy

Spółka wydała oficjalne oświadczenie, w którym przeprasza rodzinę zmarłego.

W spółce podjęto już działania wyjaśniające i sprawdzające funkcjonowanie obowiązujących procedur, a wobec osób, które dopuściły się zaniedbań skutkujących tak poważnym uchybieniem, zostaną niezwłocznie wyciągnięte najsurowsze konsekwencje.

Zobacz również: Te napoje zwiększają ryzyko wielu chorób. Polacy piją je nawet codziennie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Pogrzeb | zakład pogrzebowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy