Reklama

Reklama

Sztuka podróżowania

Szczegółowe informacje, praktyczne rady i niezastąpione wskazówki w tej publikacji wynikają z niebywałego bagażu doświadczeń niezmordowanego eksploratora.

Lektura książki zbliża do świata przygody, pozwala marzyć i zastanawiać się, wzbogacać naszą kulturę i odkrywać nowe odległe zakątki świata. To kompendium wiedzy, w którym Autor nie tyle wprowadza w świat podróży, ile przekazuje głęboką pasję, zapewniając przeżycie udanej podróży. Istna biblia do konsultacji przed wyjazdem na urlop z rodziną czy wyprawą na drugi kraniec świata.

Reklama

Jacek Pałkiewicz
"Od dawna używam terminu eksplorator, od łac. exploratio, czyli badanie, poszukiwanie, odkrywanie czegoś. W Polsce mało się go używa, a szkoda, bo oddaje we właściwy sposób sens niektórych podróży. Eksplorator, czyli geograf pracujący w terenie, sumiennie przygotowuje swoją wyprawę. Niczego nie pozostawia przypadkowi, bo wie, że to może pokrzyżować jego plany. Zdaje sobie sprawę, że nabyta przed wyjazdem wiedza ma istotny wpływ na to, co i jak zobaczy. Eksplorator ucieka od turystycznego zgiełku, wtapia się w lokalną społeczność, podgląda, nawiązuje kontakty z tubylcami. Szuka obiektywnej rzeczywistości."

"Wiedza, którą starałem się przekazać w tej publikacji jest sumą umiejętności i doświadczenia zdobytego podczas wielu lat wędrówek po różnych kontynentach. Rzemiosło podróżowania przyswajałem metodą "prób i błędów". Ucząc się na własnych błędach zdobywałem bagaż doświadczeń, który stopniowo ułatwiał mi poruszanie się po szerokim świecie. Pozwolił on także przystąpić do napisania tej książki, która ma coś z ars apodemica, sztuki podróżowania (od gr. - być poza domem, za granicą, w podróży). Kieruję ją tak do dyletantów, jak i osób doświadczonych. Do małżeństwa wyjeżdżającego na urlop w Maroku, do młodego człowieka z plecakiem, do rodzin z dziećmi i do tych, którzy poszukują superluksusowego hotelu w sieci Orient-Express Hotels, a także i tych, których budżet przewiduje pięć dolarów za nocleg. Moim celem było zebranie i pewne usystematyzowanie informacji, które mogą przyczynić się do tego, że wakacje, urlop czy egzotyczna wyprawa będą udane. Oczywiście, rekomendacje tu zawarte nie są świętością. Zalecam więc zdrową niezależność opinii. "
Weź udział w konkursie!
Jacek Pałkiewicz
Sztuka podróżowania

Dowiedz się więcej na temat: urlop | książki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje