Reklama

Szykuje się fala piekielnych upałów, Polska powyżej normy. "Będzie ciekawie"

Od kilku dni możemy w końcu cieszyć się słoneczną pogodą. Wygląda na to, że nie zaskoczy nas już powrót zimy, a niektórzy z nas myślami są już przy wakacjach. Kolejne miesiące w przygotowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej eksperymentalnej prognozie prawdopodobnie będą dla nas łaskawe. Wiemy, co może nas czekać w pogodzie aż do lipca.

Najbliższy tydzień to prawdziwa gratka dla wszystkich, którzy są zmęczeni szarą zimą. Nadeszło bowiem ocieplenie, a prognoza na kilka najbliższych dni zapowiada się naprawdę obiecująco - ma być ciepło i słonecznie. IMGW przygotowało także eksperymentalną prognozę pogody na najbliższe miesiące. Co czeka nas do lipca?

Zobacz również: Prognoza pogody na wiosnę. Jaka będzie Wielkanoc i majówka?

Prognoza pogody na najbliższe miesiące. "Lato może być upalne"

W kwietniu nie czeka nas nic zaskakującego w pogodzie. Jak prognozuje IMGW, będzie podobnie jak w latach ubiegłych. "W całej Polsce średnia miesięczna temperatura powietrza powinna mieścić się w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020" - czytamy. Podobnie będzie w maju.

Reklama

Czerwiec może nas jednak zaskoczyć wyższymi niż dotychczas temperaturami. W tym miesiącu średnia miesięczna temperatura powietrza najprawdopodobniej będzie kształtować się powyżej normy, może być zatem naprawdę gorąco.

Zobacz również: Najbardziej niedocenione miejsca na świecie. Wysoko Kraków i Warszawa

Podobnie ma wyglądać w tym roku lipiec - będzie on cieplejszy niż w latach ubiegłych.

- Jest ciekawie. W kwietniu: 19-22 stopnie Celsjusza, w maju pojawia się 30, w czerwcu - 32 i 35, w lipcu - 33, 34, 35 stopni... Lato może być upalne - skomentował w "Fakcie" Grzegorz Walijewski z IMGW.

Zobacz również: Przepowiednie na pierwszy dzień wiosny 2023! Świat czekają ogromne zmiany?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogody | pogoda na wakacje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy