Tajemnicze dzieje Polski

Książka jest próba spojrzenia na niewyjaśnione dotąd kwestie w historii Polski. Autor stara się znaleźć odpowiedni na dręczone historyków pytania np. skąd wzięli się Słowianie? Co to jest "obłęd lechicki"? Dlaczego Polska nie stała się krajem prawosławnym?

Usiłuje również dociec, skąd wzięły się i dlaczego ukorzeniły spiskowe teorie oskarżające protestantów, Żydów masonów o dążenie do zagłady Polski.

Reklama

Z książki dowiemy się też m.in. czy rzeczywiście co najmniej kilku polskich królów zostało otrutych? Jaki wpływ na dzieje polskie miały wybryki pogody? Dowiemy się też o dziwnych kandydatach do korony, o Bolesławie, zapominanym królu, oraz o tajemnicach kultu polskich patronów.

Wszystkie te frapujące kwestie autor przybliża barwnym, potoczystym językiem, nie usiłuje jednak forsować swojego zdania, pozostawiając czytelnikom pole do własnych przemyśleń.

Jerzy Besala - (ur. 1951) znany i ceniony publicysta, historyk. Ukończył studia historyczne na UW. Początkowo interesował się dziejami najnowszymi, ale później zajął się Rzeczpospolitą szlachecką. Jest autorem m.in. cyklu "Małżeństwa królewskie": Piastowie, Jagiellonowie, Królowie elekcyjni oraz książki Tajemnicze dzieje Europy, które ukazały się nakładem wydawnictwa Bellona.
Jerzy Besala
Tajemnicze dzieje Polski
Bellona

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje