Reklama

Tak należy dbać o kuchenkę mikrofalową. Nie każdy o tym wie

"Czyścisz filtr w swojej kuchence mikrofalowej regularnie?" – zapytała TikTokerka swoich obserwatorów. Szybko okazało się, że wiele osób nie wie, jak należy to robić. Kobieta postanowiła nagrać więc krótką instrukcję. Pokazała, jak krok po kroku czyścić filtr i zaznaczyła, że należy powtarzać tę czynność średnio co pół roku.

Ukryta część mikrofalówki. Tam gromadzi się największy brud

Wiele kuchenek mikrofalowych wyposażonych jest w filtry powietrza, o których kondycję powinniśmy dbać. Regularne czyszczenie filtra jest ważne z kilku względów. Przede wszystkim, pokryty kurzem filtr nie działa poprawnie. Często jest przyczyną przegrzania mikrofalówek. 

Czyszczenie filtra w kuchenkach mikrofalowych szczególnie istotne jest w przypadku sprzętów montowanych w zabudowie. Wymagają one nieco większej uwagi. TikTokerka,  która za pomocą popularnej aplikacji dzieli się z internautami przydatnymi trikami,  pokazała, jak wyczyścić filtr. Zaznaczyła, że zazwyczaj po kilku miesiącach użytkowania kuchenki pokrywa go uporczywy brud i kurz. Wytłumaczyła również, że jeśli będziemy powtarzać czynność regularnie co sześć miesięcy, kuchenka mikrofalowa będzie służyć nam znacznie dłużej.

Reklama

Jak czyścić filtr w kuchenkach mikrofalowych? TikTokerka radzi

Aby wyczyścić filtr, TikTokerka wymontowała go z obudowy mikrofalówki. W  tym celu wyjęła plastikową pokrywkę, która znajdowała się na wewnętrznej ściance urządzenia. 

Następnie kobieta wyjęła filtr i namoczyła go w wodzie z odrobiną mydła. Zaznaczyła, że filtr należy pozostawić aż do wyschnięcia. 

TikTokerka umyła plastikową pokrywkę, a po jakimś czasie suchy filtr zamontowała na miejsce. Przypomniała internautom, że w sklepach dostępne są również filtry do wymiany.

Jak się okazuje, instrukcja TikTokerki bardzo spodobała się jej obserwatorom.  Wiele internautów przyznało, że nie miało pojęcia o konieczności mycia lub wymieniania filtra w kuchence mikrofalowej. 

Jedna z fanek influencerki zaznaczyła, że film nieco ją zaniepokoił, ponieważ przez lata używa  jednego filtra, którego nigdy nie czyściła. W komentarzach zaznaczyła, że "boi się patrzeć", w jakim jest stanie.


***

Przeczytaj również: 

Najgorsze, co możesz zrobić z paznokciami. Te stylizacje szokują!

Agnieszka Woźniak-Starak kocha czarne stylizacje! Nie ona jedyna!

Maja Hyży chce już ślub! Tylko jej partner odwleka...?!

Zobacz również:  

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kuchenka mikrofalowa | hacki z TIKToka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy