Reklama

Reklama

Tak odmrozisz szybę samochodu w kilka sekund. Zapomnij o skrobaczce

Intensywne opady śniegu nawiedziły Polskę. W wielu regionach naszego kraju już od kilku dni nie przestaje sypać. Wystarczy, że zostawimy samochód na niezadaszonym parkingu na chwilę, by jego dach pokrył się białym puchem, a na szybach pojawił się szron utrudniający widoczność. Zawsze w pojeździe powinniśmy wozić ze sobą podstawowy sprzęt do odśnieżania - szczoteczko-skrobaczkę. Istnieje jednak o wiele szybszy sposób, aby uporać się z oblodzonym samochodem.

Jedziesz w trasę nieodśnieżonym samochodem? Grozi ci mandat

Zimą przed wyruszeniem w trasę powinniśmy upewnić się, czy nasz samochód jest dokładnie odśnieżony. Zgodnie z prawem o ruchu drogowym policja może wystawić mandat kierowcy, którego pojazd zagraża bezpieczeństwu pasażerów lub innych uczestników ruchu. Oszroniona szyba znacznie ogranicza widoczność, z kolei zaśnieżony dach, z którego podczas jazdy odpadają kawałki lodu i śniegu może spowodować kolizję.

Ile może zapłacić kierowca, który nie przygotował swojego pojazdu przed wycieczką prawidłowo? Nieostrożnym uczestnikom ruchu drogowego, którzy nie stosują się do przepisów, grozi mandat w wysokości nawet 3 tys. zł. Warto więc przed podróżą poświęcić chwilę na odśnieżenie samochodu.

Reklama

Zobacz również: Najgorsze, co możesz zrobić z autem na mrozie. Rdza strawi karoserię

Tak szybko odśnieżysz samochód. To kwestia kilku sekund

Jak szybko przygotować samochód do jazdy? W pojeździe zawsze warto wozić ze sobą szczoteczko-skrobaczkę. To proste narzędzie, dostępne na każdej stacji benzynowej. Kosztuje kilka złotych i zimą jest niezwykle przydatne.

Szczoteczko-skrobaczka w mig rozprawi się ze śniegiem, który zalega na dachu samochodu. Im większa jest powierzchnia narzędzia, tym więcej śniegu zgarniemy pojedynczym ruchem. Oczyszczenie dachu pojazdu zazwyczaj nie sprawia kierowcom większych trudności. Znacznie bardziej czasochłonne jest za to skrobanie szyb.

Pokryte szronem i lodem szyby trudno jest rozmrozić. Skrobanie ich to męczarnia - zwłaszcza gdy na zewnątrz wciąż intensywnie pada śnieg. Wówczas warto sięgnąć po specjalistyczny odmrażacz w sprayu. To specyfik, który zimą ratuje życie!

Odmrażacze do szyb są dostępne w sklepach oferujących wyposażenie do samochodów. To specjalne preparaty, które w kilka sekund rozpuszczają szron pokrywający szyby pojazdów.  Radzą sobie z lodem szybciej niż klasyczna skrobaczka, pozostawiając szybę krystalicznie czystą i gotową do jazdy. 

Zobacz również: Zima dopiero zaatakuje. Zaciągać hamulec ręczny na noc czy wrzucić wsteczny

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: odśnieżanie samochodu | samochód zimą

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy