Teneryfa w wiosennym rozkwicie
Ocean i góry. Piękna przyroda i wioski jak z obrazka. Teneryfa to królowa Wysp Kanaryjskich zwanych Szczęśliwymi.
Wioska Masca - oaza pośród skał
Malownicze miasteczko zamieszkałe zaledwie przez kilkadziesiąt osób wygląda jak kolorowe gniazdko na szczytach gór.
Masca leżąca na wysokości ok. 600 m n.p.m. to obowiązkowy punkt programu pobytu na Teneryfie. Już dojazd do niej dostarcza emocji, bo wąska droga wije się serpentynami skrajem stromego urwiska.
Garstka mieszkańców utrzymuje się tylko z turystyki, więc prawie każdy domek jest tu jednocześnie kafejką, sklepikiem lub restauracją. A gdziekolwiek się zatrzymasz lub przysiądziesz, będziesz podziwiać zapierający dech w piersiach pejzaż skąpanych w zieleni gór Teno.
Wulkan Teide - najwyższy szczyt Hiszpanii
Jeżeli nie czujesz się na siłach wejść na wysokość 3 tysięcy metrów, zabierze cię tam kolejka linowa. W osiem minut dojedziesz do górnej stacji, od której odchodzą trzy szlaki.
Dla niewprawnego piechura polecany jest ten prowadzący do punktu obserwacyjnego Mirador de la Fortaleza, oznaczony numerem 11. Wprawdzie znajduje się poniżej wierzchołka wulkanu, za to rozciągają się z niego niesamowite widoki na dolinę La Orotava i masywy gór Anaga.
Playa de las Americas - rozrywkowy raj
Miejsce dla osób lubiących na urlopie lenistwo i życie nocne.
Kurort podzielony jest na trzy dzielnice, z których każda ma własne centrum handlowe, restauracje, kawiarnie i kluby otwarte do rana. Wszystkie łączy szeroka plaża oraz pięciokilometrowa, wysadzana palmami promenada, ciągnąca się wzdłuż oceanu.
W zacisznych, chronionych wałami zatokach, panują doskonałe warunki do kąpieli i uprawiania sportów wodnych.
Bajeczna przyroda urzeka różnorodnością
Najbardziej znanym symbolem Teneryfy są długowieczne "smocze drzewa".
Ze względu na swój wyjątkowy wygląd zainspirowały wiele miejscowych legend. Rdzenny lud, Guanczowie, przypisywał im właściwości lecznicze oraz magiczne. Być może dlatego, że ich żywica ma kolor krwi.
Na Teneryfie mnóstwo jest bogato ukwieconych ogrodów z tropikalną roślinnością, zadbanych parków oraz stromych gór z urwiskami. Charakterystyczny krajobraz tworzą też ogromne plantacje bananów, z których słynie wyspa.
Santa Cruz de Tenerife - nowoczesna stolica
Tętniące życiem największe miasto na wyspie ma około 200 tysięcy mieszkańców.
Na turystów czekają tu imponujące centra handlowe i jeden z najhuczniejszych karnawałów na świecie (zaraz po tych w Rio de Janeiro oraz Wenecji). Architektura Santa Cruz jest doskonałym przykładem udanego połączenia tradycji z nowoczesnością. Wśród nowych budynków ukryte są ślady przeszłości.
Najstarsza i najbardziej rozpoznawalna budowla to barokowy Palacio de Carta (Pałac Charter) z XIII w. Warto pospacerować też po Calle de Castillo ― wspaniałym, zabytkowym deptaku.