Test IQ. Dorośli mają z nim problem, a dzieci rozwiązują w kilka sekund

Testy na inteligencję pozwalają zmierzyć zdolności poznawcze danej jednostki. Dokładniej skupiają się na logicznym myśleniu, umiejętności rozwiązywania problemów czy szybkości przetwarzania informacji. Mogą być przydatne w różnych sytuacjach, między innymi w szkole lub pracy. Oto jedno z takich zadań, nad którym dorośli główkują. Dla dzieci ten test to bułka z masłem.

article cover
opracowanie własneINTERIA.PL

Prosty test na inteligencję, z którym mają problem dorośli

Na inteligencję człowieka może wpływać wiele czynników. Mowa tutaj o ćwiczeniach umysłowych, sprawności fizycznej, odpowiedniej ilości przespanych godzin lub rozwijaniu umiejętności społecznych. Dzisiaj przedstawimy ci jedno z zadań, które są w stanie rozwiązać tylko osoby o wysokim IQ. Dorośli mają z nim problem, tymczasem dzieci rozwiązują je w kilka chwil. Spójrz na poniższą zagadkę i postaraj się ją wykonać. Jaka liczba kryje się pod znakiem zapytania? Uwaga, zadanie jest ograniczone czasowo, a na jego wykonanie masz tylko 10 sekund. Gotowy? Start!

Zagadka matematyczna
Zagadka matematycznaopracowanie własneINTERIA.PL

Prawidłowe rozwiązanie

Udało ci się rozwiązać naszą łamigłówkę? Oznacza to, że jesteś bardzo inteligentną osobą. Jeżeli nie, to nic się nie stało. Być może jesteś dzisiaj zmęczony lub nie czujesz się najlepiej? Na rozwiązywanie zadań może wpływać wiele czynników, a między innymi stres i wyczerpanie. Oto poprawna odpowiedź.

W pierwszym zadaniu nie musisz już nic rozwiązywać:

  • 1 + 4 = 5

W drugim zadaniu należy przenieść piątkę z pierwszego wyniku i dodać ją do pozostałych cyfr. Tak samo będzie to wyglądało w następnych zadaniach.

  • 2 + 5 = 12
  • 5 + 2 + 5 = 12

Trzecie zadanie:

  • 3 + 6 = 21
  • 12 + 3 + 6 = 21

Czwarte zadanie:

  • 8 + 11 = ?
  • 21 + 8 + 11 = 40
Poprawna odpowiedź
Poprawna odpowiedźopracowanie własneINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas