Test IQ: Popularne słowo z czasów PRL-u. Tylko osoba, która żyła w tym okresie będzie je znać

Zagadki intelektualne mogą być zróżnicowane pod względem formy. Niektóre przybierają postać zadań matematycznych, inne wykorzystują obrazki, a jeszcze inne prezentują się jako łamigłówki słowne. Tutaj jest przykład jednego z zadań, gdzie trzeba ułożyć wyraz z rozsypanki. Czy zdołasz to zrobić? Spróbujmy!

Czy uda ci się rozwiązać nasz test IQ?
Czy uda ci się rozwiązać nasz test IQ?opracowanie własneINTERIA.PL

Twoja babcia na pewno pamięta to słowo!

Język to istotny składnik naszej tożsamości kulturowej i narodowej. Poprzez precyzyjne posługiwanie się polszczyzną możemy wyrażać nasze wartości, tradycje oraz historię. W ten sposób język staje się nośnikiem naszego dziedzictwa kulturowego, które przekazujemy następnym pokoleniom.

Jak dobrze radzisz sobie z językiem polskim? Sprawdź to przy pomocy naszego testu inteligencji. Oto rozsypanka liter. Postaraj się ułożyć z niej wyraz. Był często używany w czasach PRL-u. Pamiętaj jednak, że na wykonanie zadania masz tylko 10 sekund. Powodzenia!

ó s t m k a a d u z r w
Kliknij w obrazek i poznaj nasze pozostałe zagadki
Kliknij w obrazek i poznaj nasze pozostałe zagadkiopracowanie własneINTERIA.PL

Poprawne rozwiązanie

Udało ci się rozwiązać naszą łamigłówkę? Oznacza to, że jesteś bardzo inteligentną osobą. Jeśli nie podołałeś naszemu wyzwaniu, to nic się nie stało. Pamiętaj, że na rozwiązywanie takich ćwiczeń wpływa wiele czynników, a między innymi zmęczenie lub stres. Chcesz poznać prawidłową odpowiedź? Znajdziesz ją poniżej. 

Poprawna odpowiedź to: musztardówka

Musztardówka — pojemnik ze szkła, służący do przechowywania musztardy, którego często używano w czasach PRL-u. Naczynia te przypominały grubościenne słoiczki bez gwintu. Miały one kształt lekko zwężającego się ku dołowi cylindra.

Musztardówka
Musztardówka@pixelshotmateriał zewnętrzny

Sprawdź nasze pozostałe zagadki:

„Zdrowie na widelcu”: Gatunki musztardy. Co oznacza woda w słoiku? Polsat Cafe
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas