Test na inteligencję: Jaka liczba kryje się za znakiem zapytania?

Testy IQ mogą mieć różnorodne formaty. Zazwyczaj jednak składają się z zadań, które oceniają różne aspekty inteligencji. Mogą obejmować rozwiązywanie zagadek matematycznych, uzupełnianie sekwencji logicznych, znajomość słownictwa lub analizę wzorców. Poniżej znajduje się jedno z takich ćwiczeń. Powodzenia!

Jaka liczba powinna być na miejscu znaku zapytania?
Jaka liczba powinna być na miejscu znaku zapytania? INTERIA.PL

Test IQ, który rozwiąże tylko prawdziwy geniusz

Dzisiaj przedstawimy ci jedną z naszych trudniejszych łamigłówek na inteligencję. Musisz wykazać się logicznym myśleniem. To ćwiczenie pobudzi twoje szare komórki do myślenia. Pamiętaj, że regularne rozwiązywanie kreatywnych łamigłówek, potrafi mieć zbawienny wpływ na pracę mózgu i nasze samopoczucie. Spójrz na poniższe polecenie i postaraj się je rozwiązać w mniej niż 10 sekund. Jesteś gotowy? Start!

Jaka liczba powinna być na miejscu znaku zapytania: 2, 4, 8, 16, ?
Kliknij w obrazek i sprawdź nasze pozostałe testy IQ
Kliknij w obrazek i sprawdź nasze pozostałe testy IQOpracowanie własne/Canva ProINTERIA.PL

Prawidłowe rozwiązanie

Udało ci się rozwiązać nasz test IQ? Oznacza to, że twój iloraz inteligencji jest na bardzo wysokim poziomie. Ćwiczenie to należało do trudniejszych i nie każdy jest w stanie je rozwiązać. Takie osiągnięcie to nie byle co. Jeśli jednak nie sprostałeś naszemu wyzwaniu, to nic się nie stało. Być może jesteś po prostu zmęczony? Pamiętaj, że na naszą koncentrację wpływa wiele czynników, takich jak stres lub wycieńczenie. Nie poddawaj się, a następnym razem będzie lepiej. Potraktuj naszą zagadkę jako formę rozrywki. Poniżej znajdziesz poprawne rozwiązanie. 

32 (każda liczba jest podwojeniem poprzedniej).
Znaki Zodiaku. Poznaj ich wady i zaletyInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}